۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

فواید پیانو برای کودکان

فواید نواختن پیانو برای کودکان

بسیاری از والدین فرزندان خود را تشویق نمی کنند که در دروس موسیقی شرکت کنند. بیشتر والدین از فواید نواختن پیانو اگاه نیستند. والدین متوجه نیستند که اگرچه اکثر کودکان به نوازندگان حرفه ای تبدیل نمی شوند، اما هر کودکی از زمانی که با پیانو سپری می کند به طریق مختلف سود می برد. از آنجایی که آنها به اشتباه معتقدند که درس فقط برای یک کودک با استعداد استثنایی لذت بخش خواهد بود، فرزندان خود را از تجربه یادگیری ارزشمند و همچنین لذت ساختن موسیقی محروم می کنند. نظرسنجی‌های مربیان، دولت و صنعت موسیقی نشان می‌دهد که دانش‌آموزان با پیشرفت آموزش پیانو، نقاط قوت اجتماعی و تحصیلی خود را افزایش می‌دهند. این نظرسنجی ها همچنین نشان می دهد که کسانی که موسیقی مطالعه می کنند مهارت های رهبری، متانت، نشاط و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به کسانی که مطالعه نمی کنند نشان می دهند. نواختن پیانو به کودک کمک می کند تا شخصیت و نگرش خوبی پیدا کند. پیوند بین والدین و فرزند را تقویت می کند. همچنین یک خروجی خلاقانه است که به کودک اجازه می دهد تا دستاوردهای خود را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارد. آموزش پیانو به کودکان تاثیری عالی در آینده آن ها دارد.

 تاثیر فوق العاده پیانو در کودکان

از طریق مطالعه موسیقی، کودک عزت نفس و کنترل بیشتری بر جنبه های فکری، عاطفی و جسمی زندگی پیدا می کند. این ویژگی ها در طول زندگی کودک بدون توجه به مدت زمانی که پیانو می نوازد، باقی می ماند. در یک نظرسنجی اخیر ۷۴ درصد از مادران مورد بررسی مایلند موسیقی را بخشی از آموزش فرزندشان کنند. ۶۳ درصد پیانو را انتخاب کردند. این ترجیح تعجب آور نیست زیرا پیانو محبوب ترین ساز موسیقی است. نظرسنجی‌های کنفرانس موسیقی آمریکا نشان می‌دهد که ۲۸ درصد از خانواده‌های آمریکایی صاحب یک ساز کیبورد هستند و بیش از ۱۸ میلیون آمریکایی پیانو می‌نوازند. در حالی که محبوبیت سازهایی مانند یوکلل، آکاردئون و گیتار افزایش یافته و کاهش یافته است، پیانو یکی از سازهای مورد علاقه نوازندگان و آهنگسازان باقی مانده است.

تاثیر یادگیری پیانو در کودکان

1- کودکان با کمک والدین خود به بهترین شکل پیانو و موسیقی را یاد می گیرند

2- رابطه ای که حول موسیقی ایجاد می شود می تواند پیوند بین والدین و فرزند را بهبود بخشد.

3- والدین می توانند با یادگیری بیشتر در مورد موسیقی به عنوان راهنما، معلم یا کاشف دیگر عمل کنند.

این مراقبت و به اشتراک گذاشتن حس تعلق، مسئولیت نسبت به خود، و توانایی یادگیری و تصمیم گیری را بهبود می بخشد، زیرا کودک از نگرش های والدین تقلید می کند. یک متخصص مغز و اعصاب می گوید: «یادگیری موسیقی به رشد فیزیکی، ذهنی، عاطفی و اجتماعی کمک می کند. وی چندین سال است که در حال مطالعه ارتباط بین مغز و توانایی ساخت موسیقی بوده است. او کشف کرده است که مطالعه موسیقی در رشد ذهن و بدن مؤثر است و هرکسی توانایی جسمی و ذهنی نواختن یک آلت موسیقی را دارد. برای خرید پیانو می توانید از مشاوران خرید پیانو طنین کمک بگیرید.

 علاقه کودکان به پیانو

او پس از اینکه متوجه تکامل جسمی و ذهنی دخترش پس از شروع کلاس های موسیقی شد، شروع به کار در مسیر عصب شناختی موسیقی کرد. او حتی در ۴۰ سالگی شروع به درس خواندن کرد. او می‌گوید: «تحقیقات من به ارتباط بین مطالعه موسیقی و رشد عضلانی، هماهنگی فیزیکی، حس زمان‌بندی، تمرکز ذهنی، توانایی تحمل استرس، مهارت‌های حافظه و رشد صوتی، بصری و شنوایی اشاره دارد.» . “من معتقدم که مطالعه را می توان از سنین پایین شروع کرد و از آن لذت برد و ارزش آن به دنبال کردن یک حرفه موسیقی بستگی ندارد.”برای اکثر کودکان، نواختن پیانو به نوعی تفریح ​​تبدیل می شود که برای تمام عمر از آن لذت می برند. حتی کودکی که فقط دو تا سه سال درس می خواند و در بزرگسالی به بازی ادامه نمی دهد به مهارت های ارزشمندی دست یافته است.

هنگامی که کودک در مواجهه با تجربیات جدید اعتماد بیشتری نشان می دهد، تمایل بیشتری برای ماندن در یک کار تا پایان آن، افزایش تعادل در موقعیت اجتماعی نشان می دهد، والدین برخی از مزایای غیرمستقیم – اما بسیار مهم – درس موسیقی را می بینند.

زندگی کاملتر و معنادار

به عنوان یک بزرگسال، هنرجوی پیانو به دلیل توانایی برقراری ارتباط از طریق موسیقی – چه به عنوان نوازنده و چه به عنوان شنونده، زندگی کاملتر و معنادارتری خواهد داشت. موسیقی راهی اثبات شده برای کمک به برتری کودک است – و مزایای پنهان نواختن پیانو دیگر یک راز نیست.

آموزش پسلنو به کودکان

پیانو به زندگی شما زیبایی می بخشد

پیانو ابزاری است که به زندگی شما و اطرافیانتان زیبایی می بخشد. این امکان بیان و برقراری ارتباط را به روش هایی فراهم می کند که از طریق کلمات یا ابزارهای دیگر قابل دستیابی نیست. این توانایی برای بیان خود، خواه غم، شادی یا هر چیز دیگری باشد، یکی از بزرگترین هدایایی است که می توانیم از هر فناوری دریافت کنیم، چه رسد به چیزی به سادگی و در عین حال قدرتمند مانند پیانو.

به بهبود مهارت های شناختی کمک می کند

یادگیری نحوه نواختن پیانو یکی از هیجان انگیزترین تجربیاتی است که می توانید داشته باشید.یادگیری یک ساز جدید مستلزم نظم و انضباط و صبر است، اما در نهایت ارزش آن را دارد زیرا نه تنها می‌توانید دیگران را با مهارت‌های خود تحت تأثیر قرار دهید، بلکه چیزهایی را نیز یاد خواهید گرفت که می‌تواند به بهبود مهارت‌های شناختی مانند توانایی‌های حل مسئله کمک کند.

نظم و تمرکز را ترویج می کند

یکی دیگر از مزایای پنهان یادگیری نحوه نواختن پیانو این است که به ارتقاء نظم و تمرکز کمک می کند. یادگیری و خرید یک پیانو آکوستیک و یا  یک ساز جدید می تواند بسیار خسته کننده باشد، اما کسانی که توانسته اند پشتکار داشته باشند، به شما خواهند گفت که وقتی در نهایت بتوانند بر یکی از آهنگ ها یا آهنگ های مورد علاقه خود مسلط شوند، چقدر لذت بخش است. این امر به کودکان و بزرگسالان نیز می آموزد که اهمیت آن را رعایت کنند و در زمانی که شرایط سخت می شود تسلیم نشوند.

نواختن پیانو

دروازه ای به تمام موسیقی است یکی از مهمترین مزایای یادگیری نحوه نواختن سازهایی مانند پیانو این است که می تواند به شما در درک انواع موسیقی کمک کند. نواختن پیانو نه تنها به شما این امکان را می دهد که خلاق باشید و خود را از طریق تفاسیر خود بیان کنید، بلکه با گوش دادن به ژانرهای دیگر، نه فقط کلاسیک یا معاصر انرژی به شما میدهد و گویا شما حاکم بر تمام ابزار آلات موسیقی هستید.

کمک پیانو به آشکار کردن آسیب پذیری

یکی دیگر از مزایای پنهان یادگیری نحوه نواختن پیانو این است که به باز کردن روحیه درون خود کمک می کند. به عنوان بزرگسال، ما تمایل داریم که از چیزها دور باشیم، زیرا احساس می کنیم از بازی کردن و انجام کارهایی که در کودکی انجام می دادیم، مانند نواختن ساز، بزرگ شده ایم. اما بزرگسالان برای برقراری ارتباط با کودک درونی خود به این تجربیات نیاز دارند، اگر نه بیشتر از کودکان. آموزش پیانو یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به بزرگسالان است که چگونه آسیب‌پذیری را بپذیرند، زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا از بخشی از خود استفاده کنند که مدت‌هاست فراموش کرده‌اند.

یادگیری نواختن پیانو به دانش آموزان کمک می کند تا پروژه ها را به پایان برسانند

درس‌های پیانو به دانش‌آموزان در هر سنی کمک می‌کند تا پروژه‌های خود را به پایان برسانند، زیرا مربیان پاسخگویی را ارائه می‌دهند که در غیر این صورت یافتن آن ممکن است دشوار باشد. احساس به پایان رساندن یک مقیاس سخت یا قطعه موسیقی دشوار، احساس خوبی است، و این حس موفقیت از طریق سخت کوشی می تواند به زندگی روزمره هنرجویان پیانو منتقل شود. هنرجوی موفق پیانو بودن مستلزم زمان، تلاش و پیگیری است، و اینها ویژگی هایی هستند که می توانند به فرد کمک کنند تا در حرفه، تحصیلات و روابط خود به خوبی عمل کند. یادگیری نواختن پیانو، سرسختی، صبر و استقامت را در فرد ایجاد می کند.

یادگیری پیانو به کاهش استرس و درمان افسردگی کمک می کند

برخی از زیباترین و تکان دهنده ترین قطعات موسیقی که تاکنون ساخته شده اند برای پیانو نوشته شده اند، اما پیانو چیزی فراتر از صدای شگفت انگیز و بازتاب احساسات انسانی است. طبق مقاله ای که در سال ۲۰۱۳ توسط کتابخانه ملی پزشکی منتشر شد، علم اخیراً فاش کرده است که یادگیری نحوه نواختن پیانو فرآیندی بسیار مفید است که در واقع می تواند افسردگی را درمان کرده و استرس را کاهش دهد. در مطالعه ما، درس های پیانو افسردگی را کاهش داد، حالات خلقی مثبت را القا کرد و کیفیت زندگی روانی و فیزیکی سالمندان را بهبود بخشید. نتایج ما نشان می‌دهد که نواختن پیانو و یادگیری خواندن موسیقی می‌تواند مداخله‌ای مفید در افراد مسن‌تر برای ارتقای ذخیره شناختی (CR) و بهبود بهزیستی ذهنی باشد. نواختن پیانو راهی آسان و بدون مواد مخدر برای بهبود خلق و خو و تندرستی است. روند خواندن موسیقی برای پیانو می تواند برای همه از کودکان خردسال تا سالمندانی که با استرس و افسردگی کنار می آیند مفید باشد.

یادگیری پیانو برای درمان جامع اختلالات خلقی

نواختن پیانو مهارت، استقلال دست و حافظه عضلانی را بهبود می بخشد. فواید یادگیری پیانو به ایجاد ارتباط از ماهیچه های دست فرد به مغز کمک می کند که در غیر این صورت روی دست معلم و دانش آموز روی پیانو در آنجا زوم نمی شد. ثابت شده است که فردی که به طور منظم پیانو می نوازد دستانی قوی تر، انعطاف پذیرتر و مستقل تر از دستان غیر نوازندگان دارد. این به خاطر این واقعیت است که پیانیست ها کارهایی را با دستان خود انجام می دهند که یک فرد معمولی هرگز در طول روز انجام نمی دهد. قدرت و انعطاف پذیری دست زیادی لازم است تا بتوان مقیاس ها، اشکال آکورد و ملودی ها را اجرا کرد.

تقریباً تمام موسیقی‌های پیانو نیازمند اعمال کاملاً مجزا و مستقل از دست چپ و راست است. این باعث ارتقای کیفیت دوسویه در نوازندگان پیانو می شود که افراد کمی از آن برخوردارند. در پیانو، دست چپ معمولاً قطعات باس و آکوردهای پایین را می نوازد در حالی که دست راست عمدتاً روی خطوط ملودی تمرکز می کند. استقلال بین دست راست و چپ یک پیانیست پس از ماه ها تمرین متمرکز و دقیق ایجاد می شود. این کیفیت دوسویه مثبت می تواند در فعالیت های خارج از موسیقی مانند ورزش، رقص و آمادگی جسمانی مفید باشد. برای آموزش های بیشتر همراه پیانو طنین باشید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *