۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

تمرین انگشت برای پیانو

تقویت انگشتان برای پیانو 

در این مقاله به بررسی چندتا از بهترین تمرین های دست می پردازیم که هر پیانیستی باید بداند. ما به شما مزایای ترکیب آنها را در رژیم تمرینی خود نشان خواهیم داد و نحوه انجام آنها را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه پیانیست ها موفق به نواختن قطعات پیچیده مانند هستند? پاسخ ساده است – بیشتر پیانیست های درجه یک جهانی که ما می شناسیم ساعت ها و ساعت ها را صرف تمرین ترازو و انجام تمرینات دیگر کرده اند!

در حالی که ما در حال بررسی موضوع هستیم، اغلب از من می پرسند که چقدر طول می کشد تا کسی پیانو یاد بگیرد. ما می دانیم که شما تمام وقت دنیا را ندارید. بنابراین، چند تمرین ساده ای که انتخاب کرده ایم بیش از چند دقیقه از روز شما را نمی گیرد. برای مشاهده قیمت پیانو همراه ما باشید.

عضلات را خم کنید تا انعطاف آن ها افزایش پیدا کند.

آرنج خود را روی میز بگذارید و با انگشت به بالا اشاره کنید، هر کدام از انگشتان را به آرامی به عقب بکشید و ۱۵ تا ۳۰ ثانیه انگشتان را در همین پوزیشن نگه دارید و قبل از پیانو زدن برای گرم کردن انگشتان این کار را انجام دهید که این گرم کردن به حرکت نرم تر انگشتان هنگام نواختن کمک می کند. انگشتان را فشار دهید و این فشار را بین همه آنها پخش کنید. کف دست خود را روی سطح یک میز قرار دهید، انگشتان خود را با حداکثر نیرو به مدت ۳۰ ثانیه روی میز بفشارید و سپس انگشتان را روی همان میز تا جایی که می توانید از یکدیگر فاصله دهید و دوباره همان کار را به مدت ۳۰ ثانیه تکرار کنید و این تمرین را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

هر ۳۰ دقیقه به خود استراحت دهید

یکی از رایج ترین آسیب دیدگی ها که در اثر نواختن پیانو ایجاد می شود، در اثر استراحت نکردن و نواختن زیاد پیانو اتفاق می افتد و این آسیب دیدگی ها در دست ها و انگشت ها، شما را از حرفه ای شدن دور می کند و پیانو زدن را سخت و دردناک می کند. کودکان نیز برای جلوگیری از آسیب دیدگی باید هر ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

هنگام پیانو زدن، مچ دست را در پوزیشن صحیح قرار دهید.

برای حرفه ای شدن لازم است که مچ دست شما کمی انحنا داشته باشد و این کار باعث می شود که حرکت انگشتان شما بهبود یابد و مفصل های تان نیز بهتر کار کند وهنگام استراحت های بین پیانو، به خودتان یادآوری کنید که مچ دستتان باید در حالت مناسبی قرار بگیرد.

چرا باید تمرینات دست انجام دهید؟

همانطور که میدانید داشتن انگشتان و دستان قوی که امکان انعطاف، مهارت و کنترل را فراهم می کند بسیار مهم است. اگر می خواهید در کنار بزرگان بازی کنید، مهم است که با انجام تمرینات دستی، این مهارت ها را بهبود ببخشید. اگر کاری ارزش انجام دادن را دارد،آن را انجام دهید. ما سعی می کنیم مطمئن شویم که شما نیز به روش صحیح یاد می گیرید. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم مدتی را روی بخش فنی بازی خود صرف کنید. شما همچنین از مزایای بسیاری از نواختن پیانو در حالی که در آن هستید بهره مند خواهید شد. این مقاله توضیح می دهد که چگونه تمرین پیانو برای مغز شما مفید است.

شما این مهارت ها را برای همیشه حفظ خواهید کرد! پیانیست‌های حرفه‌ای تقریباً در هر اجرا که دارند از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که در ابتدای سفر خود آموخته‌اند. ما اغلب می بینیم که آنها از تریل ها، حرکات، دست دادن و سایر تکنیک هایی استفاده می کنند که شما با انجام این تمرین ها خواهید آموخت.

تاثیر انگشتان در پیانو

چه زمانی باید تمرینات دست انجام داد؟

شما می توانید انجام تمرینات گرم کردن قبل از بازی را با یوسین بولت که عضلات خود را قبل از دوی المپیک کشیده بود مقایسه کنید. در مورد آن فکر کنید: آنچه برای یوسین بولت به اندازه کافی خوب است، برای شما نیز به اندازه کافی خوب است.

 

نکته: این تمرینات را قبل از تمرین انجام دهید نواختن پیانو با انگشتان سرد می تواند به دلایل مختلف شغلی پرخطر باشد. من افراد زیادی را می شناسم که سال ها از تمرین اشتباه پیانو رنج می برند. اگر با انجام برخی تمرینات دست و انگشتان دست خود را به درستی گرم نکنید، احتمالاً در اورژانس فرود نخواهید آمد. اما انجام گرم کردن از ناراحتی بازی با انگشتان سرد جلوگیری می کند و همین دلیل کافی برای انجام آن است!

حافظه ماهیچه ایی

تمرین : تمرین وضعیت صحیح دست انجام مکرر این تمرین به شما کمک می کند تا چیزی را بسازید که می توانیم آن را «حافظه ماهیچه ای» بنامیم. حافظه عضلانی زمانی فعال می شود که هنگام بازی، دست شما به طور خودکار روی کلیدها موقعیت مناسبی پیدا کند. یک مزیت اضافه این است که در حالی که در آن هستید ماهیچه های دست خود را تقویت خواهید کرد!

شما به یک توپ استرس نیاز دارید: این تمرین را در ۳ مرحله انجام خواهیم داد: با خم کردن بازوهای خود در مقابل خود شروع کنید و از موضع تی رکس در سال های گذشته الگوبرداری کنید.

انگشتان خود را در حالت آرام نگه دارید. در مرحله بعد، قبل از شروع به حلقه کردن انگشتان دست خود را مستقیماً باز کنید.

فر کردن را از اولین بند انگشت شروع کنید (نزدیک ترین بند انگشت به نوک انگشتان) و کنترل کامل حرکت را حفظ کنید و آن را به آرامی انجام دهید.

هنگامی که این کار را چند بار انجام دادید، در حالی که یک توپ استرس را گرفته اید، همان حرکت حلقه کردن را انجام دهید.

بنابراین، توپ را محکم بگیرید، سعی کنید نوک انگشتان خود را کنترل کنید، به طوری که در اولین بند انگشت انگشتان خود را خم کنید.

در مرحله بعد، توپ را به آرامی فشار دهید و تمام تلاش خود را برای کنترل حرکت انگشتان خود انجام دهید. پس از چند دقیقه کمی تنش – و تلاش – احساس خواهید کرد.

اکنون آماده هستید که دستان خود را روی کلیدها قرار دهید. هنگامی که دستان خود را روی نت ها می گذارید، تصور کنید انگشتانتان دور توپ استرس حلقه می زند (بسیاری از معلمان به این می گویند دست های توپ تنیس درست می کنند).

اطمینان حاصل کنید که کف دست شما بالاتر از کلید است. شما باید یک موقعیت دست بالا داشته باشید، به طوری که کف دست شما یک سکوی کوچک ایجاد می کند.

تمام انگشتان شما باید به شکل توپ جمع شوند. اکنون به دستان خود نگاه کنید: این موقعیت مناسبی است که باید در آن قرار بگیرید. پس از قرار دادن این موقعیت، دستان خود را بردارید و دوباره در مکان دیگری روی پیانو آکوستیک امتحان کنید.

تنها چیزی که می دانیم این است که این ساده ترین راه برای آموزش دست شما به حالتی محکم و صحیح است. وضعیت صحیح معجزه می کند و به شما امکان می دهد بیشترین دامنه حرکتی ممکن را برای دستان خود داشته باشید. مهارت و تحرک کلی را نیز تا حد زیادی بهبود می بخشد.

تئودور لشتیزکی

توانایی‌های او به‌عنوان یک مجری باعث می‌شود فکر کنیم که او ممکن است یکی دو چیز را در مورد تمرین راه درست می‌دانست: توصیه می کنیم دور از پیانو نیز تمرین کنید. می‌توانید این کار را با مرور نت‌های موسیقی، انجام تمرین‌های انگشتی، ضربه زدن روی ریتم‌ها و غیره تا جایی که می‌توانید انجام دهید.این تمرین یکی از تمرین‌هایی است که برای تمرین «دور از پیانو» مناسب است. نحوه انجام تمرین، شما می توانید این تمرین را روی هر سطح صافی انجام دهید – میز ناهارخوری، پنجره قطار مترو، میز اداری خود، به معنای واقعی کلمه در هر کجا! بنابراین، ما استقلال انگشت را با دریل های انگشتی تمرین خواهیم کرد. این یک راه عالی برای بهبود قدرت و هماهنگی انگشتان نیز هست. انگشتان خود را روی یک سطح صاف قرار دهید، انگار که آنها را روی یک پیانو قرار می دهید. در مرحله بعد، با توجه به حرکت انگشتان خود، هر انگشت متفاوت را “حرکت” دهید.با انگشت شست (انگشت شماره ۱) شروع کنید و آن را بالا بیاورید و پایین بیاورید. اکنون، انگشت اشاره خود را بنوازید (انگشت شماره ۲) و به راه خود ادامه دهید تا هر پنج انگشت بازی کنند.

تمام انگشتان دیگر را ثابت نگه دارید و مطمئن شوید که هیچ انگشت دیگری را به جز انگشتی که در حال بازی است بلند نمی کنید. هنگامی که این کار را چند بار انجام دادید، سعی کنید آن را با پخش دنباله ای از اعداد مخلوط کنید. شما می توانید تقریباً از هر دنباله ای استفاده کنید – مانند ۱۵۳۲۴، ۱۴۲۵۳ و غیره. در نهایت، شما می توانید با هر دو دست به طور همزمان بازی کنید و از یک انگشت در هر دست استفاده کنید. سعی کنید دنباله ها را با هم بنوازید، به طوری که هر دو شست انگشت شماره ۱ هستند.

کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و سایر وسایل کمکی مختلفی وجود دارد که منحصراً روی تمرینات دست برای پیانیست‌ها متمرکز شده‌اند. Hannon، مجموعه ای محبوب از کتاب ها که شامل تمرینات انگشت است، یکی از آنهاست. ناشر Hannon ادعا می کند که کتاب های آنها “یک سابقه اثبات شده در بهبود مهارت فنی، سرعت و دقت” دارند. من متوجه شدم که دانش آموزان اغلب از یکنواختی انجام مکرر این تمرینات برای ساعت ها خسته می شوند. بنابراین، من همیشه بازی و تمرین آن را تجویز نمی‌کنم مگر اینکه دانش‌آموزان پیشرفته باشند.اگرچه ممکن است برخی از نمونه های موجود در وب سایت آنها برای شما جالب باشد.

پخش نت های لگاتو و استاکاتو

در موسیقی، آهنگسازان اغلب به نوازندگان دستور می‌دهند که نت‌های لگاتو یا استاکاتو را بنوازند.

نت‌های لگاتو صاف هستند، حتی نت‌هایی که معمولاً عبارات روانی را در موسیقی ایجاد می‌کنند.

نت‌های استاکاتو نت‌های آزاد، جدا شده و کوتاه هستند.

تمرین این موارد به شما کمک می کند بهتر بازی کنید و دست خود را تقویت کنید.

 

توانایی انجام استاکاتو و لگاتو در نهایت به شما کنترل بیشتری بر روی رنگ آهنگ موسیقی می دهد. هنگامی که نحوه خواندن نت موسیقی را بدانید، باید آنچه را که می خوانید اجرا کنید.

فقط نواختن نت های مناسب مرحله اول است.

افزودن احساسات، لمس‌های مختلف، پویایی و عبارات مرحله دوم است.

به هر حال، اگر هنوز نمی توانید نت آهنگ بخوانید، این مقاله ممکن است به شما کمک کند. قبل از ادامه، ذکر این نکته ضروری است که دو نوع نت استاکاتو وجود دارد.

نوع اول یک استکاتو مچ است که فقط با حرکت مچ آن را می نوازید.

نوع دوم استاکاتوی انگشتی است که برای نواختن نت کوتاه و تیز تنها به سرعت انگشت شما متکی است.

این اغلب به تفسیر مجری واگذار می شود که کدام یک را انجام دهد.

برای این تمرین، یک حرکت استاکاتو با انگشت را تمرین خواهیم کرد.

گراهام فیچ یک معلم محبوب پیانو است که در حال نواختن نیویورک تایمز به عنوان «لذت بی‌هیچ» توصیف شده است. او در این ویدیو لگاتو و استکاتو تاچ را با جزئیات بیشتری توضیح می دهد:

نحوه انجام تمرین

تمام ۵ انگشت دست راست خود را روی پیانو قرار دهید و شروع به نواختن مقیاس پنتا کنید.

هر نت را نگه دارید تا زمانی که نت بعدی را پخش کنید – آنها را به هم متصل کنید و به آرامی پخش کنید.

اطمینان حاصل کنید که هنگام صعود و فرود در نت های مختلف هیچ سکوتی وجود ندارد.

بعد، انتهای دیگر طیف را امتحان کنید، و با یک انگشت کوتاه، مقیاس پنتا را اجرا کنید.

تصور کنید که نت ها به همان اندازه داغ هستند و انگشتان شما با لمس آنها می سوزند – این باید تکنیک مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

اطمینان حاصل کنید که دست شما از صفحه کلید حرکت نمی کند.

به سادگی با انگشتان خود لمس های سبک را انجام دهید زیرا آنها با هر کلید تماس دارند. سعی کنید این تمرین را با هر دو دست در حال بازی همزمان انجام دهید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *