۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

پیانو نو یا قدیمی

پیانو جدید بخریم یا قدیمی؟

برای خرید پیانوهای آکوستیک و جدید ممکن است مجبور باشید تا هزینه‌ی زیادی را صرف کنید. اما اگر به دنبال خرید یک پیانوی دست دوم باشید، می‌توانید با کمی جست‌وجو، پیانوی مناسب خود را با قیمتی به مراتب ارزان‌تر از پیانوهای نو، تهیه نمایید. در پاسخ به پرسش خرید پیانو جدید یا قدیمی؟ به طور کلی می‌شود اینطور گفت که اگر مشکل بودجه ندارید، خرید یک پیانوی نو و مرغوب انتخاب هوشمندانه‌ای است؛ چرا که علاوه بر بهره‌ مندی از زیبایی و کیفیت بالای مدل‌های جدید پیانو، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که پیانوی شما می‌تواند حتی برای نسل‌ها در خانواده‌تان باقی بماند. در این مطلب قصد داریم مزایا و معایب خرید پیانو جدید و پیانو دست دوم را بررسی کنیم؛ پس اگر شما هم قصد خرید پیانو دارید و مانند بسیاری از افراد، با پرسش خرید پیانو جدید یا قدیمی؟ مواجه هستید، توصیه می‌کنیم ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

مزایای خرید پیانو جدید

همانطور که اشاره شد، یکی از مزایای اصلی خرید پیانوی نو، طول عمر بالای آن است (البته در صورتی که به خوبی از آن نگهداری کنید). پیانوهای با کیفیت، در صورت نگهداری مناسب، می‌توانند تا بیش از پنجاه سال کارایی خود را حفظ کنند.

مزیت دیگر در خرید پیانوی نو، بهره‌مندی از حق انتخاب‌های بیشتر و تکنولوژی پیشرفته‌ تر است. به طور مثال اگر شما به دنبال خرید یک پیانوی دست دوم از برند یاماها باشید، ممکن است دستکم ماه‌ها طول بکشد تا پیانوی مورد نظر خود را پیدا کنید. البته خرید پیانوی نو این مزیت را دارد که در صورت خرابی، می‌توانید از خدمات گارانتی شرکت یا فروشنده بهره‌مند شوید.

در رابطه با پیانوهای دیجیتال، قضیه کمی متفاوت است. با خرید یک پیانوی دیجیتالِ دستِ اول، شما این اطمینان را خواهید داشت که علاوه بر برخورداری از جدیدترین تکنولوژی تولید پیانوی دیجیتال، از حداکثر طول عمر آن پیانو نیز بهره‌مند خواهید شد. البته باید در نظر داشته باشید که به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی، پیانوهای دیجیتال با سرعت بیشتری از رده خارج خواهند شد که این مسئله بر روی قیمت آنها در هنگام فروش اثرگذار است.

پیانو جدید

استهلاک پیانو

همچنین استهلاک پیانوهای دیجیتال، نسبت به پیانوی آکوستیک، به مراتب بیشتر است؛ چرا که دارای قطعات الکترونیکی متعددی است که ممکن است پس از مدت کوتاهی معیوب شوند. به طور کلی عمر مفید پیانوهای دیجیتال مرغوب، در صورت نگهداری مناسب، حداکثر در حدود ۲۰ تا ۳۰ سال خواهد بود.

معایب خرید پیانو جدید

شاید بتوان گفت عیب بزرگ خرید پیانوی نو، اختلاف قیمت بسیار زیاد آن با پیانوهای دست دوم است. همچنین اگر مدتی بعد از خرید پیانوی نو، به هر دلیلی تصمیم به فروش آن بگیرید، این اختلاف قیمت به نوعی موجب ضرر شما نیز خواهد شد؛ چرا که پیانوی شما در هنگام فروش دست دوم محسوب می‌شود و با قیمت بسیار کمتری به فروش خواهد رسید.

مزایای خرید پیانو دست دوم

مزیت اصلی خرید پیانو دست دوم، پرداخت هزینه‌ی به مراتب کمتر نسبت خرید پیانو جدید است. به طوری که اگر بتوانید یک پیانوی دست دوم کم کارکرد و سالم پیدا کنید، هزینه‌ی خرید آن می‌تواند تا نصف مدل‌های مشابه نو، پایین‌تر بیاید.

اگر در تامین هزینه‌های خرید پیانو کمی مشکل دارید، بهترین انتخاب برای شما خرید یک پیانو دست دوم، سالم و کم کارکرد است. خرید پیانو دست دوم این مزیت را نیز دارد که در هنگام فروش آن، می‌توانید انتظار داشته باشید همان میزان پولی که در هنگام خرید پرداخت کرده بودید را در هنگام فروش، از خریدار جدید دریافت نمایید.

تنوع بالای پیانو کارکرده

مزیت دیگری که می‌توان در پاسخ به پرسش خرید پیانو جدید یا قدیمی؟ مطرح کرد، این است که با خرید پیانوی دست دوم دارد، شما حق انتخاب بیشتری خواهید داشت. شما می‌توانید از میان بسیاری از مدل‌های قدیمی با انواع چوب‌ها و پوشش‌های دلخواه، پیانوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگرچه پیانوهای جدید نیز از تنوع بالایی برخوردارند اما، خرید پیانوی دست دوم می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کسانی که به مدل‌های کلاسیک‌تر و قدیمی علاقه دارند، گزینه‌ی مناسبی باشد.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر بتوانید پیانویی پیدا کنید که بسیار کم کار کرده باشد و به علاوه به خوبی از آن نگهداری شده باشد یا به اصطلاح عامیانه در حد نو باشد، می‌شود گفت شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای به مراتب کمتر، عملاً صاحب یک پیانوی نو شوید.

پیانو کارکرده

معایب خرید پیانو دست دوم

اشکال اصلی خرید پیانو دست دوم، عدم برخورداری از گارانتی است. البته هستند فروشندگانی که در هنگام خرید پیانو دست دوم از آنها، برای بررسی سلامت پیانو و تست قطعات آن مدت کوتاهی به شما گارانتی بدهند. پس در هنگام خرید پیانو دست دوم بهتر است از فروشنده‌ای خرید کنید که به شما فرصت کافی برای تست پیانو را بدهد.

پیانو دست دو، احتمالاً هزینه‌های نگهداری و تعمیر بیشتری نسبت به پیانو نو برای شما در بر خواهد داشت. همچنین احتمال خرابی برخی قطعات آن مدتی پس از استفاده بیشتر است و معمولاً عمر مفید کوتاه‌تری نسبت به پیانوهای نو دارند. بنابراین توصیه می‌شود حتماً در هنگام خرید پیانوی دست دوم یک فرد متخصص یا کارشناس را همراه خود ببرید تا از سلامت کیفی و فنی پیانو در هنگام خرید اطمینان حاصل کنید.

شروع نوازندگی با خرید پیانو جدید یا قدیمی؟

نمی‌توان پاسخی قطعی به این پرسش داد. در واقع این موضوع بستگی به اهداف شما دارد. اگر مطمئن نیستید ساز مورد علاقه‌ی شما پیانو است، می‌توانید ابتدا با یک پیانوی دست دوم و ارزان قیمت کار خود را شروع کنید و بعد از مدتی تمرین به سراغ پیانوهای گران قیمت‌تر و جدید بروید و با خرید یکی از آنها برای مدتی طولانی نوازندگی را ادامه دهید.

اما اگر مدتی است که نوازندگی پیانو انجام می‌دهید یا مطمئن هستید که می‌خواهید نوازندگی پیانو را در بلند مدت نیز ادامه دهید، به نظر بهتر است تا با خرید پیانو جدید، خیال خود را از داشتن یک ساز خوب که از اول زیر دست خودتان بوده، راحت کنید. توصیه می‌شود چه تصمیم به خرید پیانو دست دوم گرفتید یا مجاب شدید که یک پیانو جدید بخرید، حتماً پیش از اقدام به خرید با یک متخصص صحبت کنید و توصیه‌های کارشناسی او را در هنگام خرید پیانو در نظر بگیرید.

چند توصیه مهم برای خرید پیانو

سعی کنید متناسب با بودجه‌ای که دارید خرید یک پیانوی آکوستیک مرغوب را در اولویت قرار دهید، حتی اگر مجبور باشید پیانو دست دوم بخرید. خرید پیانو دست دوم مرغوب، بزرگ و با گستره‌ی آوایی بیشتر، بسیار بهتر از خرید پیانوی نوی بی کیفیت و کوچک است.

پیانو دیجیتال نو

چنانچه تصمیم به خرید پیانو دیجیتال گرفتید، حتماً سعی کنید پیانوی دیجیتال نو خریداری کنید؛ مگر اینکه پیانوی الکتریکی دست دومِ کم کارکردی که بسیار خوب از آن نگهداری شده پیدا کنید. اگر از نظر بودجه در مضیقه هستید، بهتر است به جای خرید پیانوی آکوستیک دست دومِ با کیفیت پایین، به فکر خرید یک پیانوی دیجیتال مرغوب باشید. کیفیت پیانوهای دیجیتال در چند دهه‌ی اخیر رشد چشمگیری پیدا کرده است و قیمت آنها نیز در عین حال مقرون به صرفه‌تر از مدل‌های آکوستیک است.

اگر از تصمیم خود برای داشتن یک پیانو حداقل به مدت ده سال مطمئن هستید، سعی کنید بودجه‌ای برای خرید یک پیانو جدید تخصیص دهید. در این صورت، حتی هنگامی که تصمیم به فروش ساز و خرید یک پیانوی بهتر بگیرید، می‌توانید پیانوی خریداری شده را به قیمت بالاتری به فروش برسانید.

آیا پیانو های قدیمی برای کوک کردن خیلی قدیمی هستند؟ و فایده ای ندارد؟

به نظر می رسد برخی از پیانو های قدیمی هنوز پر جنب و جوش و جوان هستند، اما تنظیم آن فوق العاده پایدار است. گاهی شما نمی دانید که آیا واقعاً آک پیانو قدیمی است یا خیر. این یک اتفاق بسیار نادر است، اما این اتفاق می افتد، با محیط مناسب، نیازی به صدور تاریخ جدید برای تولید نیست.

آیا یک پیانوی ۴۰ ساله هنوز خوب است؟

با این حال، علیرغم اینکه قطعات دارای محیطی عالی هستند و قادر به عملکرد عادی هستند، با گذشت زمان شروع به خراب شدن می کنند. فرض کنید پیانوی ما هرگز نواخته نشده، در شرایط عالی در یک محیط ایده آل بوده، پیانو ۴۰ ساله است و فقط یک بار نواخته شده. این نوع پیانوها، پیانوهای قدیمی کلکسیونی می شوند.

چقدر طول می کشد تا در پیانو خوب شوید؟

برای کسب مهارت در نواختن پیانو از طریق گوش، باید چهار ماه وقت صرف کنید تا آهنگ های کافی برای نواختن دست با هم داشته باشید. وقتی برای اولین بار یک آهنگ را با هم می نوازید، یا اگر قبلاً تجربه آن را نداشته اید، باید حدود شش ماه زمان بگذارید تا مهارت های خود را توسعه دهید و تجربه دیگری کسب کنید. آموزش پیانو به کودکان باعث می شود که در آینده حرفه ایی تر و با تجربه تر باشند.

نواختن پیانو بعد از ۱ سال آیا خوب است؟

اگر به مدت یک سال در کلاس های پیانو شرکت کرده اید، باید احساس آرامش بیشتری داشته باشید، از نواختن خود لذت ببرید و امیدواریم متوجه شوید که این کار به شما احساس رضایت می دهد. از آنجایی که قبلاً در سنین جوانی مشکلات رفتاری مختلفی را تجربه کرده اید، اگر سطح بازی شما در یک سال درس، بعد از آن مهرات نواختن شما بیشتر و بهتر شود، ممکن است از کلاس یک به کلاس سه پیشرفت کنید.

چند ساعت باید پیانو تمرین کنم؟

نوازندگان پیانو باید از ۳۰ تا ۵۰ دقیقه یا باید بین ۳۰ دقیقه تا ۴ ساعت در روز تمرین کنند. موثرترین راه برای بهبود مهارت های مبتدیان، کوتاه کردن جلسات تمرین است، در حالی که پیانیست های پیشرفته تر می توانند جلسات طولانی تری را انتظار داشته باشند.

آیا یک پیانو می تواند ۱۰۰ سال دوام بیاورد؟

پیانو، به تنظیم منظم، بازسازی و غیره نیاز دارد، شما می توانید یک پیانو را حداقل تا ۱۰۰ سال سالم در نظر بگیرید. با این حال، بازسازی یک پیانو، کیفیت نوازندگی را با خرید یک پیانو جدید تضمین نمی کند.

آیا یک پیانوی ۱۰۰ ساله ارزش خرید دارد؟

علاوه بر این، خرید یک پیانو آکوستیک  ساله ممکن است ایده خوبی نباشد. نگهداری و تعمیر پیانو ضروری است. آنها به مرور زمان فرسوده و شکسته می شوند. برای هر قرنی که پیانوی شما صد ساله می‌شود، نگهداری و فروش آن نیز سخت تر میشود. مگر اینکه بخواهید آن را در بالاترین سطح مانند Steinway، Mason & Hamlin و غیره بفروشید.

آیا خرید یک پیانو ۵۰ ساله خوب است؟

قطعات پیانو که کیفیت بالاتری دارند ممکن است عمر طولانی تری داشته باشند و در عین حال عملکرد عالی را ارائه دهند. برخی از پیانوهای دست ساز پس از ۷۰ سال هنوز هم می توانند حالت خوبی داشته باشند، اما بیشتر پیانوهای تولید انبوه ۵۰ تا ۶۵ سال

عمر می کنند، بسته به این که در طول عمر چقدر از آنها نگهداری شده است.

خرید پیانوی جدید بهتر است یا قدیمی؟

در مورد پیانو جدید، خرید پیانو جدید و نو مزایای بیشتری نسبت به خرید پیانو دست دوم و قدیمی دارد. داشتن گارانتی سازنده آن نکته خوبی است که باید هنگام خرید پیانو در نظر داشته باشید، زیرا می توانید بدون انجام تعمیر و نگهداری زیاد پیانو، در هزینه های خود صرفه جویی کنید. از طرف دیگر، خرید یک پیانو جدید می تواند ضرر کمتری نسبت به خرید یک پیانو قدیمی داشته باشد.

آیا یک پیانوی قدیمی ارزش خرید را دارد؟

پیانوهای قدیمی بهتر از پیانوهای جدید هستند. بستگی به این دارد که به چه چیزی نگاه می کنید. در حالی که برخی از پیانوهای قدیمی برای چندین سال صدای عالی دارند، سایر پیانوها خراب می شوند که می توان آنها را برای صدای بهتر ذخیره کرد یا صدای قبلی را تقویت کرد.

چه زمانی باید پیانو خود را تعویض کنم؟

به عنوان یک قاعده کلی بین ده تا ۳۰ سال، اگر استفاده متوسط ​​باشد، rds و لمس صاف را تضمین می کند. در صورت نوسانات شدید دما و رطوبت، پین‌ها و ترک‌های تنظیم ضعیف، سیم‌های زوال و کهنه شدن پوشش‌ها، همه این نشانه‌ها،نشان دهنده آسیب دائمی هستند.

آیا پیانوهای قدیمی بد می شوند؟

سی سال طول عمر معمول یک پیانوی تولید انبوه است. غیر معمول نیست که پیانوهای دست ساز بیش از ۵۰ سال یا حتی بیشتر عمر کنند. زمانی وجود خواهد داشت که پیانو نیاز به بازسازی و کوک منظم دارد. یک ساز تا زمانی که به درستی از آن مراقبت شود می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد.

بررسی سالهای کارکرد پیانو

یک دهه

ظرف یک دهه، پیانو به سختی تغییر خواهد کرد. در واقع، با توجه به پارامترهای ذکر شده، من حتی می توانم بیرون بروم و بگویم که حتی در طول ۲۰ سال اول، یک پیانو ممکن است تقریبا احساس تازگی داشته باشد.

۱۰ تا ۲۰ سال

بسته به استفاده و محیط، گاهی اوقات پیانوها کاملاً نو هستند در حالی که در برخی مواقع ممکن است به طور نامحسوسی احساس شکستگی کنند.

۳۰ سالگی

تفاوت بین حس جدید، فشرده و موجز پیانو بسته به استفاده می تواند تغییر کند. با نواختن گسترده، پیانو مانند یک کفش راحت احساس می شود. دیگر احساس نمی‌کنید که مقاومتی «پیانوی جدید» در زیر انگشتان شما دارد، اما احساس فرسودگی نیز نخواهد داشت.  حال به خاطر داشته باشید که ما بر این فرض هستیم که پیانو در این مرحله در یک محیط ایده آل با ۲ ساعت استفاده معمولی یا کمتر در روز قرار دارد.

عبور از مرزهای ۴۰ و ۵۰ ساله

شروع به احساس و شنیدن تفاوت سایش می کنیم. بازی سنگین یا بازی سطح پیشرفته روی مفاصل اکشن تأثیر گذاشته و بوش ها شروع به شل شدن می کنند. در سفرهایم، پیانوهای زیادی را دیده‌ام که با هدف استفاده آموزشی خریداری شده‌اند و قبل از چندین دهه بدون نواختن برای یک یا دو سال، نواختن سبک را دریافت کرده‌اند. این پیانوها به دلیل استفاده کم، اغلب به نظر من شبیه پیانوهای ۲۰-۳۰ ساله هستند. همراه مقالات آموزشی پیانو طنین باشد.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *