۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

تقویت پیانو زدن

تقویت نوازندگی پیانو در خانه

اگر به عنوان یک معلم مبتدی یا باتجربه پیانو این مطلب را می خوانید؛ یک چیز برای هر دوی شما صدق می‌کند، همیشه می‌توانید رشد کنید، پیشرفت کنید، و در نواختن پیانو چیز جدیدی برای کشف پیدا کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، ما با ۵ نکته کلیدی به شما کمک می کنیم تا بدون توجه به سطح مهارت یا تجربه خود، مهارت های نوازندگی پیانو خود را بهبود بخشید. چنانچه در مسیر تقویت نوازندگی پیانو نیاز به خرید پیانو داشته باشید، می توانید از مشاوران پیانو طنین کمک بگیرید و بهترین خرید را داشته باشید.

مشخص کردن هدف واقعي هنگام تمرين

وقتي در حال خواندن و تمرین کردن با پیانوی خود هستيد ، هدفتان را مشخص كنيد. قطعه ای را بنوازید که از همه لحاظ درست و علمي باشد پيدا کنيد و دانش و مهارت خودتان را با اون هماهنگ کنيد. براي مثال وقتي در حال مطالعه و تمرين از روی کتاب هستيد ، هدفتان را مشخص کنيد که مثلا هر روز يک صفحه را تمرين کنيد. البته بايد سطح کار و مهارت خودتان را در اين ميان در نظر داشته باشيد.

تقويت بينايي شما در خواندن

اگر شما هيچ مشکلي در خواندن نت هاي موسيقي نداريد خيلي سريع مي توانيد نواختن را ياد بگيريد و به بهترین شکل آنها را اجرا کنید. کار بر روي مهارت در خواندن نت را با در اولويت قرار دادن تمرينات روزانه و اجراي چند میزان از تمرينات جديد قطعات پیانو، ادامه دهيد.

تمرینات خود را سازماندهی کنید

در هر موردی که د رحال یادگیری آن هستید، بسیار مهم است که بدانید در مرحله بعد چه چیزی یاد خواهید گرفت و اینکه برنامه های خود را سازماندهی کنید میتواند یک نکته بسیار مثبت برای شما باشد. این کار ذهن شما را آماده می کند و باید پیشرفت ها و دروس خود را در جایی ثبت و ضبط کنید و اگر حس کردید که زمان زیادی تا حرفه ای شدن باقی مانده است، نگران نباشید که بالاخره استاد خواهید شد.

انجام تمرينات منظم

هيچوقت زماني که خسته هستيد تمرين نکنيد ! چون در اين هنگام شما تمرکز لازم براي تمريناتي که سودمند باشد و باعث پيشرفت شود رانداريد و ممکن است از نوازندگی هم سرد و بی حوصله شوید. تمرينات منظم نوازندگي پيانو نياز به يک هماهنگي خوب و مهارت در خواندن موسيقي دارد . حتما به این نکته توجه کنید که براي بدست اوردن بهترين نتايج در تمرينات نوازندگي پيانو ، روزانه حداقل به ۲۰ تا ۳۰ دقيقه تمرين منظم نياز است. تقویت انگشتان برای پیانو را فراموش نکنید.

پیانو

زمان یادگیری و تمرین را مدیریت کنید

زمان هایی که باید به یادگیری بپردازید را مشخص کنید و اجازه ندهید که هیچ کاری مانع تمرین شما بشود و سعی کنید که برای تمرین های مهارتی خود تعهد داشته باشید این اجازه را ندهید چیزی بخواهد جایگزین بر تمرین پیانو شما شود. اگر تایم شما کاملا پر است، با برنامه ریزی حتما زمان مناسبی را به این کار اختصاص دهید و حتی از یادآورهای گوشی یا هر وسیله دیگری استفاده کنید و نباید هیچ جلسه تمرینی را از دست بدهید.

تمرین کنید که سرعت خود را بالا ببرید

مترونوم خود را روی سرعت پایین تر قرار دهید و زمانی که مهارت بیشتری پیدا کردید، سرعت را بالا ببرید. با این کار هم خود شما از نواختن خود لذت میبرید هم کسانی که به نواختن پیانو شما گوش میکنند. این کار حافظه عضلانی شما را ارتقا می دهد. زمانی که یک ساز یا یک آهنگ جدید را یاد می گیرید، باید در وهله اول آن را به آرامی بنوازید و کم کم سرعت خود را بالا ببرید.

کورد ها را حفظ کرده و تمرین کنید

کوردها نوت های چندتایی در موسیقی هستند که در زمان یکسان با یکدیگر نواخته می شوند. این کار باعث میشود سریع تر و روان تر پیانو بنوازید و حس خوشایندی به شما و اعضای خانواده میدهد. طنین دنیای مهر توصیه می کند که فقط سعی کنید که معروف ترین کورد را یاد بگیرید و تفاوت ورژن های مختلف کورد را بیاموزید و خودتان را در آن ارتقا دهید و اول از انواع ساده شروع کنید و بعد از مهارت یافتن به طور کامل به سمت پیچیده ترها بروید.

مهارت های دست چپ خود را نیز ارتقا دهید

قبل از شروع به نواختن موسیقی تمرین هایی را برای دست چپ اعمال کنید و از دستگاه مترونوم استفاده کنید تا بتوانید کار با تمپوهای مختلف را یاد بگیرید و زمانی که قطعه های پیچیده را تمرین کنید. این تمرین برای کسانی خوب است که دست راست هستند. با این تمرین ها میتوانید خود را در تمام زمینه های نواختن پیانو ارتقا دهید. اول با دست راست این قطعه ها را تمرین کنید، سپس این کار را با دست چپ انجام دهید و بعد سعی کنید هر دو تا دست را به کار بگیرید و بعد از مهارت یافتن در یک قطعه به سراغ قطعه بعدی بروید. از همین الان شروع کنید.

تمرین، تمرین و تمرین!

طبق تحقیقات مرکز آموزش موسیقی در دانشگاه تگزاس، اگر زودتر نواختن پیانو را درست انجام دهید، خیلی سریعتر یاد می گیرید. واضح به نظر می رسد، اما تمرین منظم پیانو باعث ایجاد ثبات در تجربه یادگیری شما می شود و به شما کمک می کند تا به عنوان یک پیانیست سریعتر پیشرفت کنید.

منطقی است نه؟ برنامه تمرین روزانه و زمان تمرین را برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید! این یک راه عالی برای اطمینان از اینکه زمان با کیفیتی را برای بهبود بازی خود اختصاص می دهید است. به تمرکز بیشتر بر روی زمینه هایی که ممکن است نیاز به بهبود آنها داشته باشید، ادامه دهید، در حالی که همچنان خود را در جاهای دیگر اعمال کنید. با وجود این ساختار، شما در موقعیتی عالی هستید که می توانید نتایج خود را ارزیابی کنید و هر بار که به اهداف خود برسید شروع به علامت زدن لیست اهداف خود کنید.

تکنیک های خود را توسعه دهید

هر نوازنده ساز باید قدردانی از تکنیک های اساسی که پایه و اساس هنر او هستند را ایجاد کند. پیانو فرقی نمی کند! این بلوک‌های سازنده به شما این امکان را می‌دهند که با یادداشت‌ها، خواندن بینایی آشنا شوید، توانایی فنی خود را تقویت کنید و بر سخت‌ترین کارنامه تسلط پیدا کنید. دانش‌آموزان می‌توانند در هر یک از آزمون‌های درجه‌بندی پیانو از اولین تا آخرین کلاس تکنیک‌هایی را از طریق تمرین‌های فنی در این زمینه‌های کلیدی توسعه دهند: ترازو آرپژ صدای آکورد مطالعات فنی هنگامی که متوجه شدید که باید به چه چیزی مسلط شوید، تنها کاری که باید انجام دهید این است…

قدم های اول خود را به درستی انجام دهید

مجموعه گسترده ای از منابع یادگیری برای کمک به بهبود مهارت های پیانو شما وجود دارد.

ما می دانیم، ما بررسی کرده ایم

ما متد پیانو خودمان را ایجاد کرده ایم و همچنین سعی کرده ایم توضیح دهیم که چرا باید به عنوان هنرجوی پیانو از روش های عالی پیانو استفاده کنید. هنرجوی امروزی بهترین پاسخ را به موسیقی امروزی می‌دهد، اما ما در کتاب‌های روش پیانو که پیدا کردیم، کمبود مطالب را با لمس مدرن پیدا کردیم.

خودتان را ضبط کنید

اولین ضبط من: Take 1! بهترین بازیکنان – صرف نظر از اینکه گاهی اوقات بازی آنها چقدر نامنظم به نظر می رسد – کمال گرا هستند.

ضبط کردن خود به شما این فرصت را می دهد که به همه چیزهایی که در حال پخش هستید گوش دهید و کار خود را به روشی واقعاً مؤثر ارزیابی کنید.

به علاوه، این واقعاً سرگرم کننده است! به منظور بهبود مستمر، بازیکنان جوان باید زودتر یاد بگیرند که چگونه مناطقی را که نیاز به بهبود دارند تشخیص دهند.

از اشتراک گذاری ضبط های خود با دیگران نیز نترسید. بخش سالم یادگیری یک ساز، اجازه دادن به دیگران برای ارائه بازخورد سازنده است. یک جفت گوش دیگر اغلب می‌تواند چیزهای کوچکی را که متوجه آن نشده‌اید انتخاب کند و به شما این امکان را می‌دهد که به‌عنوان یک نوازنده به شیوه‌ای کاملاً جامع رشد کنید.

پیانوی خود را ارزیابی کنید

تحقیقات نشان می دهد که پیانوها تقریباً ۷۵ تا ۱۰۰ سال عمر می کنند.

با این حال، مهم است که اطمینان حاصل کنید که پیانوی خود را برای تنظیم، صداگذاری، پاسخگویی و نگهداری کلی هر چند ماه یکبار بررسی کنید.

داشتن ساز شما در حالت بهینه نقش مهمی در بهبود کلی پیانو شما (به معنای واقعی کلمه) دارد.

می‌توانید پیانوی خود را توسط یک تکنسین ارزیابی کنید، جایی که آنها می‌توانند کلیدهای شما را به سرعت برگردانند و حتی سبک نواختن پیانو دیجیتال شما را به گونه‌ای سفارشی کنند که هر کاری را که نیاز دارید انجام دهد.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *