۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

زمان آموزش پیانو

مدت زمان آموزش پیانو چقدر باید باشد؟

یادگیری پیانو یک فعالیت سرگرم کننده برای کودکان و بزرگسالان است. در حالی که این فعالیت سرگرم کننده است، نیاز به تمرین و تمرکز زیادی دارد. اکثر والدین و معلمان تعجب می کنند که مدت زمان آموزش پیانو چقدر باید باشد تا بتوانند هر هفته بیشترین بهره را از آنها ببرند اما مطمعن هستند که آموزش پیانو به کودکان بسیار مفید می باشد و برای خرید پیانو لحظه ایی درنگ نخواهند کرد.

 بنابراین، مدت زمان آموزش پیانو چقدر باید باشد؟

کلاس های پیانو برای هنرجویان جوان مبتدی باید ۳۰ دقیقه طول بکشد. برای هنرجویان پیشرفته و بزرگسالان پیانو، آموزش پیانو باید ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. پیانیست های سطح درجه می توانند در صورت نیاز درس های طولانی تری بگذرانند، ۳۰ دقیقه ممکن است زمان زیادی برای آموزش صحیح نواختن پیانو به کسی به نظر نرسد. با این حال، با برنامه ریزی مناسب درسی و اهداف روشن، کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا هر یک از آن درس های هفتگی را به حداکثر برسانید. بیایید نگاهی به فواید این زمان‌های درسی و تأثیری که بر دانش‌آموزان بسته به سطح مهارت آنها در پیانو می‌گذارد بیاندازیم.

نقش استاد در مدت‌زمان یادگیری یک ساز

پاسخ به سوال اول، یعنی این که «چقدر زمان می‌برد که پیانو یاد بگیریم؟»، به انتخاب مربی نیز بستگی دارد. یک مربی خوب باعث می‌شود شما بیشتر به موسیقی علاقه‌مند شوید، حمایتتان می‌کند و اشتیاق و هیجان شما را به موسیقی بیشتر می‌کند. فواید نواختن پیانو برای کودکان بیشمار است پس این مورد را چدی بگیرید.

مزایای دوره های کوتاه پیانو

کلاس های پیانو که ۳۰ دقیقه یا کمتر طول می کشد برای اکثر دانش آموزان، از جمله پیانیست های بزرگسال، ایده آل است! این یک تعهد کوچک از زمان و توجه به هنر است و به استقامت کمتری نسبت به یک درس ۴۵ یا ۶۰ دقیقه ای نیاز دارد. خیلی چیزها وجود دارد که یک معلم پیانو می تواند در ۳۰ دقیقه انجام دهد. دانش‌آموزان می‌توانند رپرتوار جدید بیاموزند، مهارت‌های نوازندگی خود را بیاموزند و خیلی چیزهای دیگر. از آنجایی که درس بسیار کوتاه است، مهم است که دانش آموزان کاملاً متمرکز و برای هر درس آماده باشند. اگر آنها می خواهند پیشرفت ثابتی داشته باشند، تمرین هفتگی در خانه بسیار مهم است.

پیانیست های کوچک

در برخی موارد، درس‌های کوتاه‌تر از ۳۰ دقیقه برای دانش‌آموزانی که دامنه توجه کوتاه‌تری دارند، ایده‌آل‌تر است. این معمولا شامل پیانیست های کمتر از ۴ یا ۵ سال می شود. هنگامی که در طول درس تمرکز نمی کنند، درس بی فایده می شود. این اغلب توسط دانش آموزان از طریق فوران یادداشت های از دست رفته، منطقه بندی کردن، و رفتار بد نشان داده می شود. کودکان را برای پیانو نواختن آماده کنید و آموزش پیانو به کودکان را جدی بگیرید.

معایب آموزش های کوتاه تر پیانو

دانش‌آموزی که درس‌های ۳۰ دقیقه‌ای می‌خواند، به اندازه دانش‌آموزی که درس‌های ۴۵ یا ۶۰ دقیقه‌ای می‌خواند، پیشرفت نمی‌کند. این نه تنها با میزان رپرتواری که آموخته می‌شود، بلکه به توسعه سایر مهارت‌های موسیقی، تکنیک، توانایی خواندن بینایی و بسیاری موارد دیگر مربوط می‌شود.

مزایای دوره های طولانی تر پیانو

درس‌های طولانی‌تر پیانو مستلزم استقامت بیشتری است، به‌ویژه اگر شاگرد جوان باشد. با این حال، گذراندن دوره های طولانی تر پیانو مزایای زیادی دارد. در زیر به تعدادی از این مزایا اشاره شده است. کارنامه بیشتر را می توان آموخت بزرگترین مزیت دوره های طولانی تر پیانو این است که مطالب بیشتری را می توان در یک جلسه یاد گرفت. به جای اینکه یک دانش آموز ۳ قطعه را یاد بگیرد، ممکن است بتواند کار اضافی را روی قطعه چهارم و غیره انجام دهد.

پیانیست هایی که موسیقی سخت تری می نوازند به زمان بیشتری نیاز دارند تا آن موسیقی را مرور کنند. به خصوص با کارهای چند حرکتی، به داشتن زمان اضافی برای پرسیدن سؤالات، کار بر روی مشکلات فنی و دریافت مشاوره بیشتر در درس کمک می کند. به همین دلیل است که کلاس های پیانو ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ای اغلب به نوازندگان سطح بالاتر ارائه می شود. گهگاه معلمان پیانو اگر بتوانند توانایی منحصر به فرد موسیقی خود را به نمایش بگذارند، به مدت ۴۵ دقیقه به هنرجویان کوچکتر آموزش می دهند. مفاهیم موسیقی بیشتری را می توان آموخت در حالی که یادگیری رپرتوار جدید نقطه کانونی دروس پیانو است، یادگیری مفاهیم موسیقی به همان اندازه مهم است. دانش‌آموزان پیانو که دوره‌های طولانی‌تری را می‌گذرانند، این فرصت را دارند که بسیاری از مهارت‌های دیگر را خارج از نواختن پیانو تقویت کنند. این شامل خواندن گسترده بینایی، ریتم، فعالیت های فلش کارت، و حتی فعالیت های نوشتاری است.

آمئزش پیانو به کودکان

تقسیم بندی زمان

از جنبه فنی، پیانیست‌ها می‌توانند ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از زمان درس را روی وضعیت دست، سرعت ساخت و مهارت انگشتان خود صرف کنند. زمان درس اضافی نیز یک دوره ایده آل برای کار در مفاهیم تئوری موسیقی است. با پیشرفته‌تر شدن رپرتوار، به ویژه مهم است که دانش‌آموزان فرم موسیقی، تحلیل آکورد و سایر نشانه‌های فنی در موسیقی را درک کنند. بسیاری از کتاب‌های مبتدی پیانو شامل این فعالیت‌ها و بیشتر در کنار رپرتوار هستند. سرمایه گذاری مالی بهتر برای والدین برای اینکه آموزش پیانو بیشترین تاثیر را داشته باشد، داشتن یک مربی با تجربه کمک می کند. به همین دلیل، کلاس های پیانو می تواند بسیار گران باشد و از ۳۰ تا ۵۰ دلار برای یک درس ۳۰ دقیقه ای متغیر باشد. اگر معلم پیانو شهرت بالایی داشته باشد، هزینه درس ها بسیار بیشتر است.

با این حال، نرخ دروس همیشه از یک روند پیروی نمی کند. به عنوان مثال، بسیاری از معلمان پیانو به دانش آموزانی که دوره های طولانی تری را می گذرانند، تخفیف جزئی ارائه می دهند. انگیزه معلم پیانو این است که دانش آموزان کمتری باید به برنامه خود اضافه کنند. برای والدین، این یک معامله عالی است. هنرجوی پیانو زمان بیشتری را با معلم خود در نظر می گیرد و در عین حال مقداری پول نیز پس انداز می کند. در برخی موارد، خواهران و برادران می توانند با هم درس بخوانند، زمان بیشتری دریافت کنند و همچنین در درس پیانو امتیاز بهتری دریافت کنند.

چه مدت طولانی تر درس های پیانو بر معلمان پیانو تأثیر می گذارد؟

در حالی که گذراندن دوره‌های طولانی‌تر پیانو برای دانش‌آموزان توانمند چیز خوبی است، اما برای معلمان همیشه به این آسانی نیست. این به این دلیل است که دروس طولانی تر به طور کلی مطالب بیشتری را پوشش می دهند. همچنین اگر معلم دانش‌آموز جوان‌تری داشته باشد، تمرکز آنها و ایجاد استقامت برای آن درس‌ها کار سختی است. معلمان پیانو برای اینکه مطمئن شوند هیچ وقت تلف نمی شود، باید آن مطالب را با دقت برنامه ریزی کنند. بدون برنامه ریزی برای درس طولانی تر، مقدار قابل توجهی از آن زمان می تواند به کرکی تبدیل شود و در نهایت برای دانش آموز مفید نباشد.

استراتژی ای که من استفاده می کنم این است که مفاهیم موسیقی را حداقل در ۲۰ دقیقه بسازم. اگر دانش‌آموز پیشرفته‌تر باشد و روی یک قطعه بزرگ مانند سونات شوبرت کار کند، برنامه درس را بر اساس آن تنظیم می‌کنم. برای دانش‌آموزان مبتدی که دروس ۴۵ دقیقه‌ای را می‌گذرانند، برنامه‌ریزی برای فعالیت‌هایی که آنها را به حرکت وادار کند، راهی عالی برای درگیر نگه داشتن آنها است. مانند هر درس پیانو، ایجاد وقفه های مکرر در درس ایده عاقلانه ای است. این کمک می کند تا هنرجویان پیانو روی کل درس متمرکز شوند.

هر چند وقت یک بار در کلاس های پیانو شرکت کنیم

صرف نظر از سن، تصمیم عاقلانه ای است که هفته ای یک بار در کلاس های پیانو شرکت کنید. این به دانش‌آموزان پیانو ۷ روز کامل فرصت می‌دهد تا اطلاعاتی را که در درس آموخته‌اند هضم کنند و موسیقی خود را صیقل دهند. یک مبتدی کامل باید هر هفته با یک درس ۳۰ دقیقه ای شروع کند. در برخی موارد، چندین درس در هفته ایده خوبی است، اما من آن را فقط برای یک دانش آموز جاه طلب توصیه می کنم.

دانش آموزانی که توانایی یادگیری سریع و کار سخت را نشان می دهند، مطمئناً از چندین درس هفتگی بهره مند خواهند شد. در حالی که این امر مستلزم برنامه ریزی بیشتر از سوی معلم پیانو است، اما برای اکثر هنرجویان عادی نیست.

سخن پایانی پیانو طنین

مطمئنا شما قبل از خرید پیانو آکوستیک و یا هر ساز دیگری نیاز دارید با مشاوره با یک کارشناس و مشاوره متخصص در این حیطه مشورت کنید. ما در فروشگاه طنین خدماتی ویژه از را برای خدمت رسانی به شما عزیزان فراهم نموده ایم از جمله مشاوره رایگان و انلاین ، فروش اقساطی، گارانتی ویژه و فروش و قیمت ساز دست دوم با قیمت استثنایی و عالی، ما با توجه به بودجه شما همواره بهترین پیشنهاد را به شما خواهیم داد.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *