۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

یادگیری پیانو برای کودکان

چگونه یادگیری پیانو را برای کودکان جذاب کنیم

پرتاب کردن حواس در برخی از تمرین های بچه ها ممکن است باعث یک روند یادگیری خوب بشود و ممکن است که کودک شما از جو تدریس و از خشک بودن یادگیری جدا بشوند. به عنوان مثال، داشتن یک کیسه از پاک کن های کوچک، که هر کدام به شکل یک حیوان متفاوت برای یکی از نت ها ایستاده است میتواند بسیار جالب و حرکت جدیدی باشد. به آنها یک پاک کن بدهید و از آنها بخواهید که آن را روی یک یادداشت خاص مانند “بالاترین C که می توانید پیدا کنید” یا “B flat نزدیک به C وسط” قرار دهند.

با این بازی هزاران لبخند بزرگ و خنده به همراه دارد و بسیار تاثیر گذار است. پس از اینکه حیوانات زیادی را در جای خود قرار دادند، طبیعتاً می خواهند هر نت را با یک حیوان روی آن بنوازند تا ببینند که چه موسیقی ایجاد می کند. این همچنین باعث خنده آنها می شود زیرا به نظر می رسد دلخراش است! بعد از بازی، خیلی خوب است که به آنها اجازه دهید یکی از پاک کن ها را نگه دارند، که باعث می شود از آنها بپرسند که آیا می توانند در هر درس بازی را انجام دهند تا بتوانند از هر حیوان یکی را جمع کنند. این یک راه برد برد و یک راه آسان برای سرگرم کردن آموزش پیانو است و احتمال جواب دادن این حرکت بسیار زیاد است زیرا کودکان عاق سرگرمی و بازی هستند و باید به آنها با بازی کردن پیانو بیاموزید.

نکات مهم در مورد فراهم کردن شرایط ایده آل

زمان کوتاه

زمان زیادی را برای یک کار صرف نکنید دامنه توجه کودکان کوتاه است و تنوع را ترجیح می دهند پس سعی کنید اتفاقات تکراری را رقم نزنید. گذراندن پنج دقیقه روی یک قطعه موسیقی می تواند برای آنها طولانی باشد و کمی خسته کننده. کار بر روی چندین قطعه مختلف و ترکیب آن با فعالیت‌های مختلف، مانند نت‌خوانی و ریتم‌های کف زدن، آموزش پیانو را سرگرم‌کننده می‌کند و باعث میشود که کودک شما به نواختن علاقه‌مند بشود. مدت زمان آموزش پیانو به کودکان بسیار مهم می باشد.

توجه

توجه دو عاملی است که میتواند باعث بشود کودک بر روی یک عامل تمرکز بکند. تمرکز و تخیل کودک به مدت سی دقیقه می تواند بسیار چالش برانگیز باشد! حتی با وجود اینکه آنها از پیانو و ایده ساختن موسیقی هیجان زده هستند، سن آنها تمرکز بیشتر آنها را دشوار می کند و فکر کردن به روش هایی برای سرگرم کردن کلاس های پیانو را برای شما چالش برانگیز می کند.

طرز نشستن

قبل از شروع درس، بررسی کنید که کودک در ارتفاع مناسب پشت پیانو نشسته است و می تواند بدون اینکه به گردنش فشار بیاورد به موسیقی نگاه کند پس باید بسیار قبل از شروع کلاس های پیانو همه ی چیز هایی که باعث آرامش و راحتی و باعث یادگیری بالاتر برای فردی که میخواهد موسیقی یاد بگیرد و بیاموزد بسیار فراهم باشد. انجام این کار روی یک پیانوی عمودی آسان‌تر از یک پیانوی بزرگ است، زیرا پیانوهای بزرگ دارای پایه‌های موسیقی بسیار بالاتری هستند و تنظیم شدن با آن شاید کمی سخت تر باشد. همچنین داشتن یک پایه ی کوچک برای کودکان کوچک که بتوانند پاهای خود را روی آن بگذارند نیز مفید است. آویزان شدن پاها می تواند منجر به تاب خوردن و بی قراری زیاد پا شود. هنگامی که آنها راحت بنشینند، احتمال بیشتری وجود دارد که متمرکز و درگیر بمانند. داشتن مشکل در دیدن موسیقی یا ناراحتی، توانایی تمرکز آنها را مختل می کند پس به این نکات بسیار توجه بکنید.

کاوش کردن توسط کودک

اجازه دهید کودکان در داخل پیانو کاوش کنند و تمام اجزای آن را مورد بررسی قرار دهند این امر به آنها کمک میکند که به پیانو و نواختن آن علاقمند شوند. به کودک وقت بدهید تا حسابی بر روی یک پیانو کنجکاوی های خود را نشان بدهد و این قضیه بسیار مهم است به آن یاد بدهید که چگونه از پیانوی خود مراقب بکنید. درب پیانو را باز کنید و داخل پیانو را در معرض دید قرار دهید (این کار با گرند ساده‌ترین کار است، اما می‌توان با یک قائم نیز انجام داد) و به کودک اجازه دهید هنگام نواختن نت‌ها، چکش‌ها را تماشا کند این امر بسیار برای یک کودک می‌تواند جالب باشد. و این قضییه بسیار برای کودکان جذاب است. همچنین باعث می شود که آنها احساس ارتباط بیشتری با پیانو و قدرتمندتر کنند زیرا حرکات خود را با آنچه در داخل پیانو اتفاق می افتد مرتبط می کنند. این یک راه عالی برای سرگرم کننده تر کردن آموزش پیانو است. فواید پیانو برای کودکان باعث می شود که همواره راضی باشید.

آموزش به کودکان

همراه داشتن اسباب بازی در هنگام تمرین

برای کودکان خردسال،بسیار جالب و خارق العاده است که از اسباب بازیهای مورد علاقه شان در آموزش پیانو استفاده بشود. اسباب‌بازی را در درس شرکت دهید تا عملکرد کودک را «تشویق» کند، یا کاری کنید که اسباب‌بازی چند نت بازی کند این کار باعث علاقمندی بسیار کودک شما نسبت به پیانو خواهد شد و این امر باعث می شود کودک بخندد، و خنده آرامش را تشویق می کند، و این یک راه واقعا آسان برای سرگرم کننده کردن آموزش پیانو است. برای اینکه یک قدم جلوتر بروید، حتی می توانید از دانش آموزان خود بخواهید لباس رسمی بپوشند یا لباس خنده دار. این حس را ایجاد کنید که در کنسرت اجرا می کنند و اسباب بازی آنها تماشاچی است این چند کار بسیار کوچک بسیار مهم هستند که متاسفانه به آنها زیاد توجه نمی‌شود پس این نکات را فراموش نکنید.

علاقه مندی کودک به موسیقی

کاوش کنید که کودک شما کدام آهنگ ها را بیشتر دوست دارد ممکن است آهنگی از  سال های خیلی قدیمی باشد یا ممکن است آهنگی از آخرین فیلم دیزنی باشد که کودک شما به آن علاقه داشته باشد. هر چند وقت یک بار، از کودک خود سوال بپرسید که آیا به چه نوع آهنگی علاقه دارد و از چه سبک هایی در موسیقی پیانو خوشش می‌آید. هر چیزی که آنها را هیجان زده می کند، به آنها بیاموزید که برخی از آن را به ساده ترین شکلی که می توانید بازی کنند. این کار باعث می شود که آموزش پیانو به کودکان برای آنها سرگرم کننده باشد. آنها مشتاق هستند که برگردند و چیزهای بعدی را یاد بگیرند و این امر باعث پیشرفت بسیار آنها میشود.

از وسایل استفاده کنید

در پیانو که صدای پیانو را تغییر دهید این کار عالی دیگری است که می‌توان بدون نگرانی در مور جذب کردن کودک خود از آن استفاده بکنید که بسیار این امر تاثیر گذار است. خیلی خوب است که انواع مختلف کاغذ را روی رشته ها قرار دهید تا بتوانیم تفاوت صدا را بشنویم اینجوری کودک شما ارتباط بسیار راحت تری با ساز برقرار میکند. کاغذ معمولی، فویل آلومینیومی (که صدایی شبیه هارپسیکورد دارد)، یا حتی یک جعبه دستمال کاغذی. یک مداد روی رشته‌ها بگذارید و از کودک خود بخواهید که نت‌ها را برای تماشای پرش مداد بنوازد. باز هم آن ارتباط با ساز و احساس قدرت بسیار ارزشمند است. وقتی آنها بفهمند فشار دادن یک نت چه کاری انجام می دهد، می نشینند تا روی یک قطعه موسیقی تمرکز کنند، اما اکنون برای آنها معنی دارد.

از فلش کارت ها استفاده کنید

فلش کارت هایی که می توانند در خانه نیز استفاده شوند فلش کارت هایی با تم فوتبال، فلش کارت های بزرگ، و فلش کارت هایی با مضمون کریسمس و انواع منابع سرگرم کننده دیگر که باعث جذب کودک شما میشود و بسیار سر گرم کننده است‌.

نوشتن کلید سه گانه

کلید باس و نت های دیگر را به کودک خود آموزش و نشان دهید. بچه ها دوست دارند کتاب خطی خود را برای نوشتن نت داشته باشند و از آنها استفاده بکنند. این روش دیگری است که آنها می توانند خلاق باشند، درس های پیانو را سرگرم کننده کنند و اتفاقاً همزمان نوشتن موسیقی را نیز یاد می گیرند و باعث یادگیری بسیار راهت تر کودک میشوند. همچنین نت خوانی و ارتباط آنها با نت های نوشته شده را تقویت می کند. یک عنصر مالکیت وجود دارد که بسیار ارزشمند است. اگر کودکی در نوشتن یادداشت مشکل دارد، شاید به این دلیل است که کنترل دستی او هنوز وجود ندارد، در صورت امکان به او اجازه دهید نام یادداشت ها را به صورت حروف بنویسد. گاهی اوقات کودکان “کد” خود را برای نوشتن موسیقی می سازند و آنها را درست میکنند. تشویق این امر نیز عالی است، زیرا هر چیزی که آنها را با موسیقی مرتبط می کند و آنها را قادر می سازد آن را ضبط کنند، توانمند است و نشان دهنده ی این است که فرزند شما بسیار توانمند است.

تمرین آواز

برای سرگرم کردن آموزش پیانو، به کودک خود میتواند آواز را با نوازندگی ترکیب کنید. کودکان اغلب به طور غریزی همراه با نت هایی که می نوازند آواز می خوانند و این امر را دوست دارند. برخی اگر یک قطعه موسیقی دارای کلمات باشد، بسیار بهتر واکنش نشان می دهند و در حین پیش رفتن، آواز می خوانند. جایی که حرفی نیست، چند کلمه بساز! این همه نوع فواید دارد زیرا اشعار باید با ریتم موسیقی و داستانی که کلمات بیان می کنند باید با سبک موسیقی مطابقت داشته باشد و کاملا همخوانی داشته باشند. نیاز به قافیه در نقاط استراتژیک آشکار می شود، و در نهایت می توانید درس های پیانو را از طرق مختلف سرگرم کننده کنید.

آواز خواندن کودکان در هنگام تمرین

همیشه راحت و آرام باشید

همیشه راحت و آرام تمرین را با فرزندتان و یا خودتان شروع کنید. اگر همیشه با استرس به فرزند و خودتان پیانو زدن را شروع کنید باعث سرد شدن میشود. قبل از اینکه بخواهید تمرین خود را شروع کنید چک کنید که همه ی شرایط برایتان مهیا باشد. نیمکت پیانو خود را تنظیم کنید تا در ارتفاع مناسب باشد مهم آن است که راحت باشد! توجه داشته باشید فضای کافی برای حرکت راحت دستها و بازوهای خود داشته باشید. نور محل تمرین خود را چک کنید تا نت ها را واضح ببینید هر گز در فضای تاریک تمرین نکنید. اگر از پیانو دیجیتال استفاده می کنید ولدم صدای آن را طوری تنظیم کنید که در حد صدای پیانو آکوستیک باشد.

سخن پایانی پیانو طنین

روی هم رفته، فکر کردن به اینکه چگونه درس های پیانو را سرگرم کننده کنید، نیازی به استرس ندارید. به یاد داشته باشید، هر دانش آموز متفاوت است و نیاز به توجه متفاوت دارد و چیزهای مختلفی را دوست دارد. درس های پیانو را برای هر دانش آموز تنظیم کنید. جهت خرید انواع مدل پیانو و اطلاع از قیمت به سایت پیانو طنین مراجعه نمایید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *