۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

فروش پیانو

چگونه پیانو خود را بفروشیم؟

ممکن است دلایل زیادی وجود داشته باشد که بخواهید پیانوی خود را بفروشید، و آن را به سادگی تحویل ندهید. شاید زمان ارتقا یا کوچک کردن آن فرا رسیده باشد، یا شاید شما یک پیانو را به ارث برده اید اما از آن به خوبی استفاده نمی کنید. پیدا کردن یک خریدار علاقه مند برای پیانو با توجه به پیچیدگی ساز و شاید عدم اطمینان شما به عنوان فروشنده مبنی بر اینکه قیمت منصفانه ای دریافت می کنید می تواند دشوار باشد، در حالی که از دیدگاه خریدار ممکن است آنها اطمینان نداشته باشند که پیانویی با کیفیت را دریافت می کنند. با وجود سختی ها، افراد زیادی برای فروش پیانو آکوستیک دست دوم به دنبال پیانو گرند، بچه گراند یا ایستاده هستند.

پیانوها به گونه ای ساخته شده اند که زندگی ما را از دست بدهند و در حالی که ممکن است پس از ۴۰ سال یا بیشتر نیاز به بازسازی داشته باشند، در اصل، هرگز نباید بازنشسته شوند. بنابراین بازار پیانوی دست دوم یک بازار محبوب است. بنابراین، برای پاسخ به سوال “چگونه پیانو بفروشیم؟”، دو گزینه اصلی وجود دارد:

فروش خصوصی

پیانوی خود را به صورت خصوصی بفروشید. فروش به یک فروشنده که قبل از گارانتی و فروش از طریق نمایشگاه خود، خدمات تعمیر، تنظیم و انجام هر گونه تعمیرات داخلی و خارجی را انجام می دهد. با انتخاب خریدار خصوصی، خطر تزلزل آنها در یک پیشنهاد، مبادله قیمت در هنگام جمع آوری و احتمالاً استفاده از یک تیم حمل و نقل غیرحرفه ای را دارید که ممکن است در هنگام برداشتن ابزار به دارایی شما آسیب برساند.

چگونه برای پیانو ارزش قائل شم؟

ارزش گذاری برای پیانو باید اولین قدم در فروش پیانو شما باشد. ارزش بازار یک پیانو عمدتاً به شرایط داخلی، سن و میزان نگهداری آن بستگی دارد. بنابراین، خراش، تراشه بر مطلوبیت و ارزش پیانو تأثیر منفی می‌گذارد. اگر پیانوی شما یک برند معتبر مانند Kawai، Steinway یا Yamaha باشد و کمتر از ۲۵ سال سن داشته باشد، معمولاً ارزش بالایی دارد و خریداران بالقوه زیادی به خرید علاقه مند هستند.

با در نظر گرفتن همه این موارد، زمانی که می خواهید پیانوی خود را بفروشید، باید یک ارزش گذاری دقیق بر اساس موارد فوق ایجاد کنید و از خریداران بالقوه قیمت منصفانه بخواهید. ایده خوبی است که با مشورت با فروشنده محلی پیانو یا استخدام یک تیونر پیانو که ممکن است محموله ای از پیانو برای فروش داشته باشد، کمک بگیرید.

آیا پیانوهای آنتیک ارزشی دارند؟

در اوایل تا اواسط قرن بیستم، پیانو بخش اساسی بسیاری از خانه‌ها بود و منبع اصلی سرگرمی خانگی بود. این یک سرمایه گذاری قابل توجه برای اکثر افراد بود، و برای چندین دهه، بسیاری از پیانوها به نواختن خوب ادامه دادند و اغلب از طریق خانواده منتقل می شدند. با این حال، این روزها، مگر اینکه میراث خاص یا ارزش احساسی قابل توجهی وجود داشته باشد، متأسفانه بسیاری از پیانوهای قدیمی، دیگر ارزش زیادی ندارند.

آیا پیانوی من یک عتیقه است؟

اولین سوالی که ممکن است در هنگام فروش پیانو برای شما پیش بیاید این است که “آیا پیانوی من یک عتیقه است؟” پیانوی عتیقه پیانویی است که حداقل ۱۰۰ سال قدمت داشته باشد، اما صرفاً به دلیل قدیمی بودن پیانو به طور خودکار آن را به یک کالای با ارزش تبدیل نمی کند. در واقع، بسیاری از سازهای قدیمی ممکن است ارزش کمی داشته باشند، زیرا اکثر آنها به کار بازسازی گسترده نیاز دارند. پیانوهای قدیمی مانند همه پیانوهای امروزی (و آنهایی که از دهه ۷۰ به بعد ساخته شده اند) با الوارهای گرمسیری ساخته نمی شوند. اغلب این تخته مچ (که پین ​​کوک را نگه می دارد) است که به مرور زمان در آن شکاف می یابد، به این معنی که پیانو دیگر نمی تواند آهنگ خود را نگه دارد و تعویض آن بسیار پرهزینه است و به ساعات کارگاهی زیادی نیاز دارد.

کدام پیانوها ارزش خود را دارند؟

وقتی پیانوی خود را می فروشید، چه به یک فروشنده و چه به صورت آنلاین، چگونه می دانید که کدام پیانو ارزش خود را دارد؟ بر چه چیزی استوار است: ساخت، مدل یا برند؟ پیانوها سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای برای لذت ساختن موسیقی و ایجاد یک عمر لذت نوازندگی هستند، با این حال، چند اصل کلی وجود دارد که تعیین می‌کند یک پیانو در طول زمان چقدر ارزش خواهد داشت. اول از همه، به یاد داشته باشید که ارزش پیانو اغلب کاهش می یابد. همانطور که یک ماشین به محض اینکه از جلوی حیاط نمایندگی خارج می‌شوید شروع به استهلاک می‌کند، یک پیانو نیز می‌تواند به محض رسیدن به خانه شما شروع به استهلاک کند. آیا علاقه مند به خرید پیانو دست دوم یا نو هستید؟

تعویض قسمت هایی از پیانوی شما

اگر فروش پیانوی خود برای شما مشکل است، تعویض قطعات ممکن است گزینه خوبی باشد اگر به دنبال ارتقاء آن هستید. تعویض قطعه به معنای فروش سریع است و به این معنی است که می توانید پیانوی خود را بدون استرس فروش آن تغییر دهید.

پیانو

پیانو برای فروش: قیمت منصفانه؟

وقتی زمان فروش پیانو و تعیین قیمت منصفانه است، به یاد داشته باشید که هرچه پول بیشتر پیانوی شما در هنگام خرید اولیه آن هزینه شود، عامل تعیین کننده ای در ارزش امروز آن خواهد بود. برندهایی مانند Steinway، Fazioli، Bösendorfer، Shigeru Kawai و Sauter همگی به طور بالقوه ارزشمندتر از بسیاری از برندهای کمتر شناخته شده هستند. هنگام تحقیق روی پیانو برای ارزش عتیقه آن یا درخواست قیمت، مهم است که هر گونه اطلاعات ممکن در مورد پیانو، از جمله سن و تاریخ ساخت، کشف کنید. برای مشاهده قیمت پیانو از سایت پیانو طنین استفاده نمایید.

یک پیانوی متوسط ​​چقدر می ارزد؟

میانگین ارزش گذاری پیانوهای استفاده شده بسیار دشوار است، زیرا آنها بسیار متفاوت هستند. ارزش می تواند به عرضه و تقاضای محلی، وضعیت داخلی و خارجی پیانو و هر کار مرمتی که انجام شده است یا نیاز به انجام دارد بستگی داشته باشد. ارزش نیز بسیار ذهنی است. فقط به این گفته ها فکر کنید: “زیبایی در چشم بیننده است” یا “سطل زباله یک فرد دیگر است”. هر خریدار بالقوه دیدگاه متفاوتی نسبت به ارزش پیانو شما خواهد داشت.

وضعیت

عبارتهای “وخیم”، “متوسط “و “خوب” برای بیان وضعیت فنی پیانو استفاده شده و بیانگر میزان پوسیدگی، فرسایش و آسیب دیدگی پیانو با توجه به سال ساخت آن است. البته در نظر داشته باشید که پیانوهای وخیم! را هم میتوانیم تعمیر و استفاده کنیم. با توجه به اینکه اغلب خریداران پیانو بیشتر مجذوب ظاهر پیانو می شوند، پیانوهایی که از نظر صدا و مسائل فنی بسیار سالم هستند ولی ظاهر خوب و تمیزی ندارند عمدتا با قیمتی نزدیک به قیمت پیانوهای وخیم به فروش می رسند. لذا اگر شما حساسیت زیادی بر روی ظاهر پیانو نداشته باشید میتوانید با قیمتی بسیار پایین تر پیانویی بسیار خوش صدا خریداری کنید.

کیفیت

برندهای عالی، شامل برندهای نظیر Steinway و  Mason & Hamlin و بهترین سازندگان اروپایی نظیر Bechstein، Blüthner و Bösendorfer  است. برندهای خوب، شامل برخی از سازندگان قابل احترام پیانو که متعلق به قبل از ۱۹۳۰ ، نظیر Knabe و  Chickering میشود؛ و نامهایی نظیر Baldwin ،Everett ،Kawai ، Sohmer، Yamaha  و سایر برندهای با کیفیت مشابه در دوره ۱۹۵۰-۱۹۸۰ در این دسته قرار می گیرند. سایر برندها در دسته برندهای متوسط قرار می گیرند. قیمت منصفانه خرید و فروش قیمتی است که خریدار و فروشنده  برای پیانوی مورد معامله در نظر می گیرند، با این فرض که هیچ یک از طرفین اجباری برای خرید یا فروش نداشته و هر دو نسبت به مسائل فنی ساز آگاه باشند. برای خرید و فروش پیانو می توانید از خدمات فروشگاه پیانو طنین استفاده نمایید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *