۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

نحوه نشستن صحیح پشت پیانو

نحوه نشستن صحیح پشت پیانو

وضعیت بدن برای نوازندگان پیانو بسیار مهم است، زیرا به شما این  اطمینان رامی دهد که حداکثر انعطاف پذیری را برای رسیدن به تمام کلیدها و همچنین به شما کمک می کند تا تکنیک مناسب ضربه زدن به کلیدها را بیاموزید. در مسیر رسیدن به وضعیت بدنی کامل و مناسب، یکی از مهمترین چیزهایی که به آن نیاز دارید، یک صندلی مناسب است. اگر زیر پیانو فرو رفته باشید، برای یادگیری اصول اولیه دچار مشکل خواهید شد، در حالی که اگر در هوا بلند باشید، نمی‌توانید کلیدها را به درستی بزنید. شما به هیچ چیز واقعاً گران قیمت نیاز ندارید. بهترین چیزی که باید داشته باشید یک صندلی قابل تنظیم است، اما می توانید فقط از بالش و کوسن برای تغییر قد خود استفاده کنید. همراه مجله پیانو ما باشید و چنانچه قصد خرید پیانو داشتید، از خدمات پیانو طنین بهره مند شوید.

۱. ارتفاع صحیح

وقتی پشت پیانو می نشیند بسیار مهم است میخواهید آرنج و بازوی شما آزادانه از شانه شما بیفتد. ساعد شما باید موازی با زمین باشد و بازوی شما باید کمی بیشتر از زاویه راست باشد. صندلی خود را برای رسیدن به ارتفاع مناسب تنظیم کنید.

۲. جلو بنشینید

به اندازه کافی جلو  روی صندلی خود بنشینید تا بتوانید بالاتنه خود را حرکت دهید، ولی به اندازه کافی هم عقب نشسته اید تا احساس ثبات کنید. زمانی که دست‌هایتان روی کلیدها قرار دارند، آرنج‌هایتان باید کمی جلوتر از تنه‌تان باشد.

۳.قوس دستان

دستان خود را قوس دهید دستان شما باید روی کلیدها یک قوس تشکیل دهند. انگشتان شما باید تقریباً به سمت پایین باشند و به طور صاف به کلیدها ضربه نزنند، در حالی که مچ دست شما باید در راستای بقیه بازوی شما باشد. در صورت نیاز صندلی خود را تنظیم کنید. دست های خود را قرار دهید اگر مراحل قبلی را دنبال کرده اید، اکنون باید در موقعیت مناسبی قرار داشته باشید. ممکن است کمی عجیب باشد اما به آن عادت خواهید کرد. انگشت شست خود را روی همان نت قرار دهید (ما میانه C را انتخاب کردیم) و مطمئن شوید که احساس طبیعی دارید و راحت هستید. مطمئن شوید که دستانتان روی پیانو قوس تشکیل دهند. این به انگشتان شما امکان می دهد هنگام زدن کلیدها دقیق باشند. تقویت انگشتان برای پیانو را حتما یاد بگیرید

4. بازو ها

بازوها باید تقریباً زاویه قائمه تشکیل دهند. بازوی شما باید آزادانه از شانه شما بیفتد، در حالی که ساعد شما باید موازی با زمین باشد.

5. مچ دست

مبتدی ها اغلب دوست دارند مچ دست خود را صاف کنند زیرا احساس راحتی بیشتری می کنند. سعی کنید این کار را نکنید؛ مچ دست شما باید در راستای بازوی شما باشد. دست خود را در حال نگه داشتن تخم مرغ تصور کنید هر دو دست را روی صفحه کلید قرار دهید. تصور کنید که یک تخم مرغ را در کف دست خود نگه داشته اید. این وضعیت صحیح دست هنگام بازی است. دست ها را شل می کند و به شما اجازه می دهد تا به آرامی بازی کنید.

انتخاب مناسب صندلی پیانو ( وضعیت مناسب صندلی پیانو)

صندلی مطمئن شوید که صندلی شما ثابت است. اگر خیلی پایین است، از کوسن ها و بالش های سفت برای بالا بردن خود استفاده کنید. به جلو بنشینید تا کمرتان صاف بماند. یکی از مزایای اصلی چهار پایه یا نیمکت این است که نمی توانید به عقب خم شوید. اگر خیلی پایین هستید از بالش یا کوسن برای بلند کردن خود استفاده کنید. چهارپایه قابل تنظیم یک چهارپایه قابل تنظیم برای نواختن پیانو عالی است. شما می توانید قد را تغییر دهید و همچنین می توانید کمر خود را صاف و باسن خود را انعطاف پذیر نگه دارید.

پیانو

نیمکت پیانو

نیمکت پیانو را در عرض صفحه کلید پیانو قرار دهید و نیمکت باید کاملاً رو به پیانو باشد. همانطور که در بالا گفته شد، به سمت نیمه جلوی نیمکت بنشینید. ما این کار را انجام می دهیم تا بتوانیم در صورت نیاز به جلو و عقب متمایل شویم. نیمکت باید رو به صفحه کلید باشد. پاهای خود را شل کنید و از پاشنه تا پا، پاهای خود را روی زمین صاف نگه دارید. پشت خود را صاف نگه دارید و طوری بنشینید که بتوانید به آرامی همه چیز را تا نوک انگشتان خود حرکت دهید.

چرا وضعیت صحیح پیانو مهم است؟

استفاده از حالت نشستن و دست مناسب حتی به شما کمک می‌کند بخش‌های چالش‌برانگیزتر رپرتوار را به‌طور یکنواخت‌تر بنوازید کنید و شاید حتی نواختن را آسان‌تر کنید. برای یک پیانیست مبتدی، مهم است که از همان درس اول به وضعیت صحیح پیانو و وضعیت دست عادت کند. همانطور که به توسعه مهارت های بازی خود ادامه می دهید، ممکن است متوجه شوید که می خواهید وضعیت نشستن خود را کمی تغییر دهید. هر کس در نهایت ترجیحات فردی خود را پیدا خواهد کرد، همانطور که باید باشد. اما این به طور طبیعی پس از مدتی تمرین و نواختن ایجاد می‌شود- بنابراین هنگام شروع کار، مطمئن شوید که با نشستن با وضعیت صحیح پیانو از فشارهای غیرضروری تمام دردها جلوگیری می‌کنید.

هر دو پا باید روی زمین، به راحتی از هم جدا و نزدیک به پدال های پیانو باشند. در حین نواختن، پاهای خود را زیر نیمکت نگذارید و از روی آنها عبور نکنید. مطمئن شوید که زانوهایتان کمی زیر کیبورد قرار گرفته باشند. زاویه پاها باید کمی بیشتر از ۹۰ درجه باشد. به یاد داشته باشید… وضعیت صحیح بدن به این است که بدن خود را صحیح نگه داربد. اینگونه است که ما یک حرکت و قدرت پیوسته ایجاد می کنیم. زاویه خیلی باریک یا عریض به این معنی است که باید ارتفاع نیمکت /مفصل پیانو خود را تغییر دهید.

پشت خود را صاف نگه دارید. با این حال آن را زیاد کش ندهید. هنگامی که باسن شما کاملاً به صندلی شما تکیه نکند، متوجه خواهید شد که کمر شما بیش از حد کشیده شده است. وقتی پیانو می‌نوازیم، نه تنها از انگشتانمان، بلکه از کل وزن بازو و تا شانه‌هایمان قدرت تولید می‌کنیم. سعی کنید این انرژی را در یک خط نگه دارید. برای مشاوره خرید پیانو با مشاوران پیانو طنین در ارتباط باشید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *