۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

زمان آموزش پیانو برای شروع

بهترین زمان شروع یادگیری پیانو برای کودکان

کلاس اول یا هفت سالگی سن بسیار خوبی برای شروع آموزش پیانو است. بنابراین چگونه می توانید تصمیم بگیرید که آیا فرزندتان برای آموزش پیانو آماده است، به خصوص اگر کمتر از ۷ سال سن دارد؟ ما می‌دانیم که همه دانش‌آموزان توانایی‌های منحصربه‌فردی دارند، بنابراین در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که ممکن است به شما ایده بهتری درباره آنچه در فرزندتان جستجو کنید تا تصمیم بگیرد آیا برای درس‌ها آماده است یا خیر، ارائه می‌کند. قیمت پیانو در انواع مختلف را می توانید در سایت پیانو طنین مشاهده نمایید.

حداقل سن یادگیری پیانو

حداقل سنی که فرزندم می تواند آموزش پیانو را شروع کند چقدر است؟ این سوالی است که بسیاری از مادران و پدران میپرسند. حداقل سن برای کلاس های خصوصی پیانو ما معمولاً پنج سال است. پیانو یک ساز بسیار بصری با رویکردی نسبتاً مستقیم برای تولید صدا است. شروع نواختن پیانو معمولاً مستلزم ثابت ماندن دست‌های ما است که به ما امکان می‌دهد تمرکز خود را روی حرکت اصلی فشار دادن یک کلید در یک زمان متمرکز کنیم. آماده سازی کودکان برای آموزش پیانو نیز بسیار مهم می باشد.

محدودیت های کودکان

دانش‌آموزان کوچک‌تر از کلاس اول معمولاً زمان سخت‌تری برای نگه‌داشتن دست‌های خود در یک وضعیت دارند، که باعث می‌شود روند یادگیری پیانو به میزان قابل‌توجهی کندتر شود. این یک مهارت حیاتی است، به خصوص برای مراحل ابتدایی یادگیری نحوه نواختن پیانو. بررسی کنید که آیا فرزندتان می‌تواند دست‌هایش را در یک زمان برای چند دقیقه در یک موقعیت نگه دارد یا خیر.

خلاقیت

افزودن عناصر خلاقانه به زندگی شما یا فرزندتان تفاوت ایجاد می کند. بیان خلاق به افراد کمک می‌کند رشد کنند، رشد کنند و زندگی‌های کامل‌تر و متعادل‌تری داشته باشند. آموزش موسیقی می تواند به کودکان کمک کند تا مهارت هایی را توسعه دهند که به آنها در طول تجربیات تحصیلی و زندگی شخصی کمک می کند.

ظرافت

از مهارت های حرکتی ظریف و توانایی های درک تا درک ریاضی و اعتماد به نفس، یادگیری نواختن ساز و تولید موسیقی به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان کمک می کند. یادگیری هر رشته ای در اوایل زندگی اغلب با دانش آموزان مرتبط است که مفاهیم را سریعتر درک می کنند.

الزامات برای آمادگی کودک

الزامات برای آمادگی بهترین زمان برای شروع آموزش پیانو برای هر کودک متفاوت خواهد بود. اما اکثر آنها بین سنین ۵ تا ۹ سالگی آماده خواهند بود. در اینجا چک لیست کوتاهی از چیزهایی است که یک کودک برای شروع خوب به عنوان یک هنرآموز پیانو به آن نیاز دارد.

اندازه دست

کودکی که در حال گذراندن کلاس پیانو است، باید به راحتی پنج انگشت خود را روی پنج کلید سفید مجاور قرار دهد. برای برخی از کودکان پنج ساله، این به معنای واقعی کلمه کشش بزرگی است! قبل از شروع کلاس‌های پیانو، مطمئن شوید که دست‌های فرزندتان به اندازه‌ای بزرگ است که به راحتی از کیبورد استفاده کند. آماده سازی انگشتان برای نواختن پیانو بسیار مهم است.

مهارت دستی

قبل از شروع آموزش پیانو، کودک باید بتواند تک تک انگشتان خود را مستقل از یکدیگر حرکت دهد. کودکی که فقط با انتخاب آهنگ با یک انگشت می تواند بازی کند احتمالا هنوز آماده نیست.

علاقه به موسیقی و تمایل به یادگیری

در هر سنی، انگیزه عامل مهمی برای آمادگی است. اگر کودکی نمی‌خواهد در کلاس‌های پیانو شرکت کند، احتمالاً بهتر است وقت خود را صرف پرورش علاقه به موسیقی کنید.

علاقه به یادگیری و بازی

شما می توانید تمایل زیادی به بازی فرزندتان داشته باشید. با این حال، اگر می خواهید آنها خود را وقف صرف زمان لازم برای توسعه مهارت های خود کنند، باید انگیزه درونی برای یادگیری داشته باشند.

استعداد خواندن

فرزند شما نیازی به خواندن کتاب های فصلی ندارد. اما آنها باید بتوانند نمادهای یک صفحه را متوجه شوند و آنها را درک کنند. این اطمینان حاصل می کند که آنها آماده شروع پخش و خواندن موسیقی هستند.

چه زمانی خیلی دیر است؟

هنرجویان پیانو می توانند پس از سن هشت سالگی و تا بزرگسالی کلاس را شروع کنند. مزایایی که بچه‌های کوچک‌تر دارند، مانند دست‌های نرم و توانایی کسب آسان مهارت‌های مغزی پیچیده، در کودکان بزرگ‌تر و بزرگسالان می‌تواند با استقلال، صبر، کنترل نفس، و انگیزه درونی برای یادگیری باشد. بنابراین بهترین سن برای شروع آموزش پیانو چه سنی است؟ تا زمانی که تمام الزامات اندازه دست، استقلال انگشت و میل برآورده شود، در اسرع وقت پاسخ داده می شود!

بنابراین، چه زمانی کودکان باید یادگیری پیانو را شروع کنند؟

هیچ سنی آنقدر کوچک نیست که کودکان را در معرض یک مفهوم قرار دهد (در یک محیط مناسب سن). بچه‌های کمتر از پنج سال می‌توانند از گوش دادن به موسیقی پیانو یا حتی کشف کلیدها بهره ببرند. با این حال، در حالی که کودکان زیر پنج سال، برخی از پیشرفت‌های جسمی و ذهنی خواهند داشت که هنوز تاثیر آموزش پیانو را از بزرگسالان محدود نکرده است. ساختار یک درس و حتی اندازه دست کودک شما میتواند آنها را در زمانی که خیلی کوچک است نگه دارد. در عوض، سعی کنید تا زمانی که فرزندتان حداقل پنج ساله شود، صبر کنید تا دروس کامل را بررسی کنید. تا آن زمان آنها را تشویق کنید تا آنها آواز بخوانند و بخوانند. رقص، به ویژه همراه با موسیقی به آنها کمک می کند موسیقی را کشف کنند. هر کاری که انجام می دهید، تجربیات آنها را سرگرم کننده و سبک نگه دارید. مدت زمات آموزش پیانو نیز بسیار هم می باشد که باید به آن توجه گردد.

کودکان بین ۲ تا ۷ سال

کودکان بین ۲ تا ۷ سالگی در مرحله قبل از عمل هستند. این زمانی است که عملکردهای شناختی، زبانی و حرکتی جهش های رشدی قوی ایجاد می کنند. یادگیری نواختن پیانو می تواند در این زمان به آنها کمک کند. بعد از اینکه فرد از نظر جسمی و روحی آماده شد، هیچ سنی برای یادگیری نواختن پیانو اشتباه نیست. ما یادگیرندگان موسیقی در تمام سنین را دیده‌ایم.

آموزش پیانو به کودکان

میل به یادگیری

وقتی صحبت از آمادگی برای درس شد، یکی از مهم ترین پیش نیازهای درس پیانو میل به یادگیری است. اگر کودک شما علاقه ای به نواختن پیانو ندارد، ممکن است درس های پیانو بیشتر از اینکه فایده داشته باشد ضرر داشته باشد. خود را به جای کودک بگذارید،  اگر نمی خواهید پیانو یاد بگیرید، نمی خواهید تمرین کنید. سپس، هر هفته، معلم شما از تمرین نکردن شما ناامید خواهد شد. خیلی زود، والدینتان شما را مجبور می‌کنند تا زمانی که شما نمی‌خواهید تمرین کنید و از این ساز ناراحت خواهید شد! این رابطه ای نیست که شما می خواهید فرزندتان با موسیقی داشته باشد. اگر آنها به پیانو علاقه ای ندارند، بسیاری از فعالیت های دیگر وجود دارد که می تواند به زندگی آنها کمک کند. و بسیاری از آلات موسیقی دیگر وجود دارد که آنها ممکن است برای یادگیری آنها هیجان زده شوند. نکته کلیدی این است که علاقه فرزندتان را دنبال کرده و تشویق کنید. شما در حال کاشت بذری برای رشد آینده هستید که در این سن حساس نیاز به پرورش و حمایت دارد.

اهداف

چه چیزی را می خواهید بتوانید روی پیانو بنوازی؟ اگر هدف شما این است که بتوانید Prelude قطره باران شوپن را بنوازید، در هر سنی به شرطی که به طور منظم تمرین کنید کارساز خواهد بود. آیا می توانید این قطعه را از ده سالگی شروع کنید؟ آره. پنجاه سالگی؟ آره. اگر هدف شما این است که پیانیست کنسرت شوید، پاسخ این است که هر چه زودتر بهتر است.  به زبان ساده، شروع از پنج سالگی به شما یک سال تمرین اضافی نسبت به شروع از شش سالگی می دهد و با تمرین متعهدانه، این منجر به یک سال پیشرفت بیشتر می شود. لانگ لانگ در سه سالگی شروع به یادگیری پیانو کرد. سر آندراس شیف ​​در پنج سالگی شروع به کار کرد. هر دو بدون شک موزیسین های بسیار موفقی هستند. آیا می توانید از سن چهل سالگی پیانیست کنسرت شوید؟ ممکن است، اما باید سطوح استثنایی از خودگذشتگی را نشان دهید.

توجه SPAN

بسیاری از آموزش های پیانو برای مبتدیان ۳۰ دقیقه طول می کشد. این مهم است که بچه‌ها به کلاس‌های پیانو بیایند با توجهی که تمام طول درس را ادامه می‌دهد. معلمی که با بچه‌های خردسال خوب است، ۳۰ دقیقه را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند تا به حفظ علاقه کودک کمک کند. اما، مطمئناً می‌خواهید مطمئن شوید که فرزندتان می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به یک فعالیت ادامه دهد تا بیشترین بهره را از درس‌های پیانو ببرد.

در اینجا به تفکیک سن به سن از مواردی که در هر مرحله باید در نظر بگیرید آمده است:

۳ تا ۴ سالگی

در این سن، بسیار غیر معمول است که کودک آماده شروع کلاس های رسمی پیانو باشد. یک کلاس موسیقی محلی پیش دبستانی پیدا کنید و علاقه موسیقی را در خانه تشویق کنید.

در موارد نادری که شما یک کودک نابغه دارید، با یک معلم پیانو محلی تماس بگیرید تا در مورد نحوه شروع درس در این سن صحبت کنید.

 ۵-۶ سالگی

در طول این سال ها، تمام مهارت های رشدی ذکر شده در بالا به تازگی شروع به جمع شدن می کنند. اگر کودک شما تمایل طبیعی به موسیقی نشان می دهد و علاقه زیادی به شروع کردن دارد، این می تواند زمان بسیار خوبی برای شروع آموزش پیانو باشد.

توقع داشته باشید در این سن هم در درس و هم در تمرین بسیار مشارکت داشته باشید.

 ۷-۸ سالگی

بچه ها در این سنین برای آموزش پیانو بسیار آماده هستند. آنها بر اکثر نقاط عطف رشد لازم برای نواختن پیانو تسلط دارند و معمولاً در یادگیری چیزهای جدید و تمرین یک مهارت استقلال نشان می دهند.

 ۹ و فراتر از آن

هیچ وقت برای شروع دیر نیست و با بزرگتر شدن بچه ها، آنها می توانند مهارت های خود را سریعتر و سریعتر بدست آورند. با این حال، وقتی بچه های بزرگتر شروع به توسعه علایق خود می کنند، ممکن است حواسشان به فعالیت های دیگر پرت شود یا زمان کمتری برای تمرین داشته باشند. در این مرحله مطمئن شوید که فرزند شما واقعاً علاقه مند و متعهد به یادگیری پیانو است.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *