۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

آموزش نواختن پیانو

به عنوان یک مبتدی، می‌توانید از مطالبی که در اینجا برای شما قرار دادیم استفاده کنید، و پس از گذشت چند وقت از دیدن خود لذت ببرید. همچنین شما را تشویق می کنیم که، بهترین نتیجه را بگیرید. ما در سایت طنین نکات و ترفندهای سرگرم کننده را آموزش می دهیم، و موارد دیگر. مهمتر از همه، لذت بردن را فراموش نکنید. برای مشاهده قیمت پیانو می توانید به سایت پیانو طنین وارد شوید.

نکاتی قبل از آموختن پیانو که باید بدانید

 با ساز خود آشنا شوید

اکنون که پیانو یا کیبورد خود را دارید، مدتی را صرف آشنایی با آن کنید. برای انجام این وظیفه، به پیانوی جدیدت گوش کن هماهنگ است؟ ممکن است در نظر داشته باشید که برای اولین بار کسی آن را برای شما تنظیم کند. اگر با صفحه کلید رفتید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. با کلیدها و نام آنها آشنا شوید. اگر پیانوی شما همراه با کتاب بود یا تصمیم به خرید آن داشتید، کلیدهای آن باید در کتاب پیانو باشد. در غیر این صورت، این آموزش ۵ دقیقه ای شما را از طریق یک راه آسان برای یادگیری کلیدها راهنمایی می کند.

انگشتان در پیانو

به انگشتان دست خود توجه کنید، و مطالبی که در ادامه برای شما قرار دادیم را خوب بخوانید. واقعاً به هر یک از انها و به تفاوت آنها با دیگران توجه کنید. تمرین را ادامه دهید تا زمانی که بتوانید تفاوت بین آنها را تشخیص دهید. شما می خواهید از همان ابتدا عادات خوبی در خود ایجاد کنید. بازوها و دست های خود را با موقعیت مناسب تمرین دهید. اولین قدم در مورد نحوه آموزش نواختن پیانو این است که مطمئن شوید بازوها و دستان شما وضعیت دست راست را حفظ می کنند.

این “موقعیت C” است، که شکل طبیعی فنجانی است که وقتی به پهلوی شما آویزان می شوند، تشکیل می شوند. همچنین می‌توانید مجموعه‌ای از نت‌ها را از کلیدهای باس و تریبل بخوانید و می‌توانید چند آکورد ساده پیانو را در دست چپ بنوازید. زمانی که بازوها و دستان خود را روی کلیدها قرار می دهید، همان موقعیتی است که باید حفظ کنید. در حین انجام این کار، مطمئن شوید که مچ دست و ساعد شما صاف می مانند. الگوهای پنج انگشتی را در سراسر صفحه کلید و با کلیدهای مختلف پخش کنید. از کلیدهای سیاه زیاد استفاده کنید! ابتدا بدون یادداشت برای یادگیری جغرافیای صفحه کلید، و سپس با یادداشت ها با استفاده از “یادداشت های برجسته” راه خود را پیدا کنید. رعایت موقعیت مناسب دست و انگشت بسیار مهم است زیرا به جلوگیری از آسیب استرس مکرر کمک می کند. همچنین، ما می دانیم که شما دوست دارید نحوه یادگیری سریع پیانو را یاد بگیرید، اما محدودیت های خود را بدانید و بیش از حد تمرین نکنید. تقویت نوازندگی پیانو در خانه را دوست دارید؟

یادداشت های خود را بشناسید

یادگیری پیانو به معنای یادگیری نوع جدیدی از زبان است، زبان موسیقی. بسیار شبیه نحوه یادگیری شما برای اولین بار الفبا است، اما در این مورد، یادآوری می شود که این مطالب را حفظ خواهید کرد. با تمرین مداوم، به زودی این موارد را به خاطر بسپارید. یک راه خوب برای شروع، با آهنگ Do-Re-Mi (بله، آهنگ The Sound of Music) است.

هدف تمرینی

یک هدف تمرینی تعیین کنید با هدف نهایی خود در ذهن شروع کنید. شما می خواهید پیانو یاد بگیرید، اما چه چیزی را می خواهید بنوازید؟ چقدر می خواهید طول بکشد؟ روی چه موادی تمرکز خواهید کرد؟  آیا این مطالب آنلاین است یا از کتابی که خریداری کرده اید؟ چه کلیدها یا ترازوهایی را می خواهید بتوانید بازی کنید؟ وقتی برای اولین بار به فکر آموزش پیانو افتادید، آهنگ مورد علاقه شما چیست؟ هفت روز دیگر چه چیزی را می توانید روی پیانو بنواید؟ ۱۴ یا ۳۰ روز دیگر چطور؟شما تازه شروع به یادگیری نحوه آموزش پیانو به خود کرده اید، بنابراین احتمالاً هنوز به اهدافی بیش از یک ماه نیاز ندارید. روی ۳۰ روز اول تمرکز کنید.

انگشتان خود را تمرین دهید

وقتی برای اولین بار نواختن پیانو را یاد می گیرید، انگشت گذاری کلید است. وقتی شروع به نواختن پیانو می کنید، باید بدانید که انگشتانتان قرار است به کجا بروند نیاز به تقویت انگستان برای نواختن پیانو دارید. یک مکان خوب برای شروع، رویکرد پنج مقیاسی است. ترازوی پنتا به هر مقیاسی گفته می شود که دارای پنج نت (پنتا) باشد. از آنجایی که قبلاً می دانید C Middle C کجاست، می توانید تمرین انگشت خود را با مقیاس پنج گانه C Major شروع کنید. برای شروع، انگشت شست خود را روی نت C وسط، اشاره روی D، وسط روی E، حلقه روی F، و انگشت کوچک را روی G قرار دهید.

این پنج نت این پنج مقیاس را تشکیل می‌دهند. این یکی از ساده ترین تکنیک های تمرین انگشت است زیرا تمام انگشتان شما را تمرین می دهد.اکنون، می‌خواهید به آرامی شروع کنید، بنابراین رویکرد کل نت را اعمال کنید (قبل از فشار دادن کلید بعدی، چهار ضربه بشمارید).  از اینجا می توانید به نت های نیمه و سپس نت های چهارم بروید. هنگامی که احساس راحتی کردید، می توانید از نردبان تمرین بالا بروید و همزمان دو نت بردارید. این به این معنی است که از دو انگشت استفاده کنید زیرا دو کلید را به طور همزمان فشار می دهید. کمی پیچیده‌تر است، اما به شما کمک می‌کند برای قطعات پیشرفته‌تر آماده شوید.

آموزش نواختن پیانو در خانه

نحوه خواندن یادداشت ها

یک ستاد از ۵ خط و ۴ فاصله تشکیل شده است و هر خط و فاصله یک نام یادداشت به آن متصل است. ما یک کلید سه گانه (یا کلید G) در بالا داریم – معمولاً برای دست راست رزرو می شود – و یک کلید باس (یا کلید F) در پایین که پایین تر روی پیانو نواخته می شود و معمولاً برای دست چپ رزرو می شود.

کلید سه گانه

کلید سه گانه را “G” نیز می نامند زیرا خطی که از مرکز کلید سه گانه می گذرد نت G است. هنگامی که در حال مطالعه بینایی هستید، این باید به شما یک مرجع سریع بدهد. فاصله بعدی از G نت A است. بعد از آن فاصله، خط دیگری را می زنید که B است. سپس یک فضای دیگر وجود دارد که C است. بعد از آن D، E و F داریم. از آنجا به حرکت ادامه می دهد. ، اما فعلاً آن را در کارکنان نگه می داریم. این C وسط است که در کلید سه گانه نشان داده شده است، که نت برجسته شما خواهد بود!

سپس D، E، F، و به G که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، برمی گردیم. هر زمان که از یک خط به سطر دیگر می‌روید، یک نت روی پیانو را رد می‌کنید. اگر بتوانید حروف الفبا (A-G) را در سر خود پرش کنید و به جلو و عقب بروید، این می تواند به شما در بینایی خواندن کمک کند. شما شروع به دیدن الگوها خواهید کرد و هر چه می‌روید سریع‌تر می‌شوید. به فاصله بین نت ها نگاه کنید و از C و G به عنوان یادداشت های شاخص خود استفاده کنید. کلید باس فضاها و خطوط روی چوب کلید باس کاملاً متفاوت از دسته کلید سه گانه است و این ممکن است برای مبتدیان گیج کننده به نظر برسد. اما همچنان بر پایه C وسط است، که به این ترتیب همه چیز بین دو کلید متصل می شود. با C شروع کنید، و فضای زیر آن B است. خط بعدی A، فاصله بعدی G، و خط بعد از آن F است… که نت نقطه عطفی شما برای کلید باس است. مجدداً، اگر نت روی یک فاصله با یک یادداشت در خط احتمالی بعدی دنبال شود، می‌دانید س دریافت می‌کنید (جایی که از یک یادداشت رد می‌شوید).

به دنبال الگوها در موسیقی باشید – این واقعا کمک می کند! در مورد یادداشت های خارج از کارکنان چطور؟ وقتی خطوط و فضا هایمان تمام شود چه اتفاقی می افتد؟ به هر حال، تعداد کلیدهای پیانو بیشتر از خطوط در Grand Staff است. اینجاست که “خطوط دفتر” وارد می شود. این یک سوال رایج است. اگر می خواهید همه چیز را در مورد نمادهای موسیقی (تیز، تخت، طبیعی) یاد بگیرید، ما در اینجا یک درس کامل در مورد آنها داریم.

خطوط دفتر چیست؟

خطوط لجر بسیار ساده هستند. آنها خطوط کوچکی هستند که از بالا یا پایین کارکنان می روند. هر ستاد (تریبل و باس) دارای ۵ خط و ۴ فاصله است. اما ما می دانیم که صفحه کلید نت های بسیار بیشتری از آن دارد، بنابراین از خطوط دفتر برای نشان دادن یادداشت هایی استفاده می شود که فراتر از کارکنان است. در اینجا یک خط دفتر به نظر می رسد:

خطوط دفتر

چگونه خطوط لجر را بخوانیم

خطوط لجر ممکن است ترسناک به نظر برسند – اما به یاد داشته باشید که آنها فقط بسط اعضای گروه موسیقی هستند. این بدان معناست که تمام قوانین و الگوهای خواندن یادداشت ها همچنان اعمال می شود.

مهارت های الفبای موسیقی فوق العاده خود را به خاطر دارید؟ چگونه الفبای موسیقی از A-G قبل از تکرار دوباره می رود؟ خب، اینجا هم این اتفاق می افتد. بیایید به عنوان مثال به کلید سه گانه نگاه کنیم. در اینجا نت های کلید سه گانه آورده شده است:

آموزش پیانو
و بلافاصله می توانید یک خط دفتر – C وسط را ببینید! از آنجایی که C وسط زیر خطوط و فاصله های روی چوب سه گانه قرار دارد، باید یک خط دفتر کوچک اضافه کنیم تا روی آن بنشیند. C وسط یکی از نمونه‌های خط دفتر است، اما نمونه‌های رایج‌تر در بالای کلید سه‌گانه یافت می‌شوند. عکس زیر را در نظر بگیرید. با نگاه کردن به کلید سه‌گانه، می‌توانیم بلافاصله یک خط دفتر و یک یادداشت بالای خط دفتر را ببینیم.

خوب این به چه معنی است؟ خوب، ما باید الفبای موسیقی خود را به خاطر بسپاریم. خط بالای کلید یک F است. بنابراین فضای بالای F چقدر خواهد بود؟ A G! اکنون خطوط و فاصله‌های ما تمام شده است، بنابراین آن خط دفتر را اضافه می‌کنیم تا صفحه‌کلید بالا برود. آن خط کوچک نت بعدی از G است که یک A است. و می‌توانیم ببینیم که نت اینجا فضای بالای آن خط است. بنابراین می دانیم که نت یک B است. در واقع، در کل اندازه گیری اول، همه نت ها بالای صفحه سه گانه قرار دارند و سه تای آنها از خطوط دفتر استفاده می کنند.نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که الگوها هرگز تغییر نمی کنند. حرکت از یک خط به یک فاصله به این معنی است که یک نت روی صفحه کلید بالا می‌روید. و الفبای موسیقی مدام تکرار می شود.

کلید باس حالا یک دقیقه به کلید باس نگاه کنیم. در اینجا نت های کلید باس آمده است:

آموزش تصویری پیانو

اگر از آن C پایین به پایین ادامه دهیم، الگو تکرار می شود. خط زیر آن B است، سپس فاصله A و خط پایین G است. و اگر به فراتر از خطوط کارکنان ادامه دهیم، یادداشت هایی به این شکل دریافت می کنیم، به نظر می رسد یک C وسط است، درست است؟ اما به یاد داشته باشید که ما در کلید باس هستیم. بنابراین اگر خط پایین دسته باس یک G باشد، فضای زیر آن یک F و آن نت روی خط دفتر یک E است.

خطوط پیانو

یادگیری خطوط دفتر بسیار زمان می برد

یادگیری خطوط لجر در بالای دسته سه‌گانه و زیر دسته‌های باس کمی زمان می‌برد، اما چون از الگوی مشابهی پیروی می‌کنند، خیلی سخت نیستند و می شود راحت این مهارت هارا یاد گرفت. اما آیا متوجه شدید که می‌توانید خطوط دفتر بین گروه سه‌بلند و باس نیز داشته باشید؟ حتماً درسی را تماشا کنید که در آن همه چیز را تجزیه می کند. بزرگترین توصیه من در مورد نحوه خواندن خطوط دفتر این است که الگوهای خود را به خاطر بسپارید و سعی کنید اگر همه چیز به سرعت اتفاق نیفتد ناامید نشوید و دست از تلاش بر ندارید. بینایی خواندن یکی از نقاط قوت من نیست، و چیزی است که هنوز هم باید اغلب روی آن کار کنم.

دستان شما گوش نمی دهند

اولین چیزی که دوست داشتم قبل از شروع پیانو می دانستم و از آن چیز مرا راحت میکرد این بود که چقدر دستانم به طور قابل توجهی از مغزم جدا می شوند. برای به دست آوردن حس درک در پیانو نیاز به زمان و صبر است و باید خیلی صبور باشید – ممکن است دقیقاً بدانید که در ذهن خود چه کاری انجام دهید، اما بدون تمرین و آموزش مناسب ممکن است به نظر یک آشفتگی غیرقابل محاسبه به نظر برسد! فقط باید بگویم، این طبیعی است و تقریباً همه بازیکنان مبتدی این احساس را دارند. در واقع، من نمونه کاملی را در این ویدئو دارم. می‌خواهم یک نوازنده غیر پیانو را بگیرم و او را با سرعت‌هایی طی کنم، فقط برای اینکه بتوانید در مورد نحوه اجرای آن آگاهی پیدا کنید!

یک کوه را تصور کنید و می خواهید از آن کوه بالا بروید! اما دنباله ای نیست! بنابراین، شما باید بروید و یک دنباله بسازید و خودتان آن را تشکیل دهید. حالا، اولین باری که سعی می‌کنید آن را از کوه بسازید، ممکن است کمی به آن برسید و به آن توجه کنید ولی مطمین باشید که زود از پا در میایید… شما نمی توانید همه این کارها را در یک روز انجام دهید! بنابراین به خانه می روید، و برمی گردید، و کمی جلوتر می روید، و کمی جلوتر… تا در نهایت، یک مسیر تا بالای کوه داشته باشید و به هدف خودتون برسید. حالا تصور کنید که این مسیر چقدر هموار خواهد بود و چقدر سریعتر می توانید از پایین به بالای کوه برسید – زیرا قبلاً چندین بار این کار را انجام داده اید و تجربه های لازم را کسب کردید.

با صفحه کلید راحت باشید

سعی کنید که از آن لذت ببرید. آن چیزی که آرزو می کنم قبل از شیرجه رفتن کامل در پیانو زمان بیشتری را با آن سپری کردن، آشنایی با خود کیبورد است! هنگام شروع کار با پیانو، داشتن حسی از چیدمان بسیار مهم است و کاملا باید به آن توجه داشت. به آن مانند یادگیری یک زبان جدید فکر کنید: نت های صفحه کلید مانند حروف الفبا هستند و آکوردهایی که می نوازید مانند کلماتی باشند که با آن حروف می سازید. قبل از اینکه بتوانید کلمات را بخوانید، باید حروف را بدانید، بنابراین مدتی را صرف شناختن صفحه کلید خود کنید. یک نت تصادفی را از کلاه بیرون بکشید و سپس آن را روی صفحه کلید بزنید یا یک نت پخش کنید و سعی کنید آن را نام ببرید! آموزش دانستن کلیدها، هنگام نواختن پیانو، همه چیز را ساده تر و طبیعی تر می کند. نت های الفبای موسیقی از A تا G اجرا می شوند. شما باید آن را به جلو *و* به عقب بشناسید تا از تمرین خود نهایت استفاده را ببرید و یادگیری کاملی را داشته باشید.

چگونه تمرین کنیم؟

بهترین راه برای تمرین مناسب چیست؟ من در مورد آنچه شما تمرین می کنید صحبت نمی کنم، بلکه در مورد نحوه تمرین شما صحبت می کنم. منطقی است که بخواهید تمام روز پشت پیانو بنشینید و با نواختن آهنگ های مورد علاقه خود سرگرم شوید (و این چیزی است که من برای شما هم می خواهم!) اما برای انجام این کار: باید دست به کار شوید! نحوه نشستن پشت پیانو را در خود اصلاح کنید.

وقتی چیزی را «بازی» می‌کنید، فقط آن را بازی می‌کنید… اما وقتی تمرین می‌کنید، زمان می‌گذارید، آهسته پیش می‌روید، و همه آن را طوری جدا می‌کنید که خودش را در ذهنتان حک می‌کند و وقت و تمرکز فراوانی را خرج میکنید. این نه تنها به شما ابزاری برای بازی کردن می دهد بلکه باعث یادگیری عالی شما هم می شود. من هرگز نشنیده ام که کسی بگوید “کاش این همه تمرین را انجام نمی دادم!” ویدیو را دنبال کنید تا دقیقاً منظورم را به شما نشان دهم. به یاد داشته باشید – تمرین کردن قطعاتتان مهم است، اما مطمئن شوید که با اجازه دادن به خود برای بازی کردن و لذت بردن از آنها به خودتان پاداش دهید این کار باعث پیشرفت شما می شود.

انتخاب صفحه کلید مناسب

آخرین چیزی که ای کاش قبل از شروع نواختن می دانستم و به آن توجه میکردم، انتخاب سازی بود که دوست داشتم نواختن آن را تجربه کنم و از آن لذت ببرم. پیانویی بیابید که از نواختن آن لذت ببرید. در حالت ایده آل پیانویی با ۸۸ کلید حساس به سرعت و کیفیت ساخت خوب بسیار مهم و حیاتی است. اگر می‌خواهید کمی بیشتر با این صفحه کلید آشنا شوید، درس کامل ما را در مورد خرید بهترین صفحه کلید مبتدی بررسی کنید. همیشه هوشمندانه است که قبل از خرید امتحان کنید (اگر می توانید!) و باید ساز را تجربه کنید بنابراین می توانید احساس شخصی نسبت به بهترین سبک نواختن خود داشته باشید. برخی از پیانو دیجیتال گران‌تر ممکن است ویژگی‌ها و صداهای اضافی را به نمایش بگذارند، اما مهمترین چیز این است که چیزی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

پیانوی مناسب تجربه یادگیری شما را بسیار بهبود می بخشد و شما هیجان زده خواهید شد که زمان بیشتری را صرف کنید و به عنوان یک نوازنده رشد کنید و از سازی که میزنید لذت ببرید و احساس لذت بخشی را داشته باشید. موسیقی ای را بنوازید که از آن لذت می‌برید و باعث خوشحالی شما می شود. کار کردن روی موسیقی که از آن لذت نمی‌برید دشوار است و بسیار سخت. زمانی که نوبت به ارائه مفهومی شاعرانه می‌رسد و نمی‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید، نواختن برایتان، بیش از پیش خسته کننده می‌شود و بسیار سخت و هیچ چیزی متوجه نمی‌شوید.

از دیدگاه تمرینی، بعضی چیز ها باعث افت تمرکز و اخلاق کاری می‌شود. ما نواختن این قطعات را پیشنهاد نمی‌کنیم. مگر آنکه باید به عنوان نوازنده‌ای حرفه‌ای در یک کنسرت بنوازید. به عنوان فردی مبتدی، ترکیب خوبی از آهنگ‌ها را بنوازید. همراه مجله پیانو طنین باشید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *