۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

مراقبت از پیانو

روش های مراقبت و افزایش طول عمر پیانو

در اینجا ما برای شما چند نکته، برای مراقبت درست از پیانو آورده ایم. پیانو یک ساز ارگانیک است، که از بسیاری از قطعات مکانیکی از جمله چوب – که بسته به آب و هوا منبسط و منقبض می شود – و همچنین نمد، پارچه و پشم ساخته شده است. هر بار که با پیانو بنوازید، عملکرد داخلی پیانو کمی تغییر می کند. این بدان معنی است که پیانوها از کوک خارج می شوند و ممکن است صدای آنها در طول زمان تغییر کند. این چند نکته مهم بعد از خرید پیانو حتما سعی کنید توجه کنید. برای مراقبت از پیانو باید به شما کمک کند صدای پیانوی خود را به بهترین شکل حفظ کنید و نیاز به تعمیر پیانو نداشته باشید.

یک موقعیت خوب برای پیانو خود انتخاب کنید

درجه حرارت قرار دادن پیانوی خود در اتاقی که دمای نسبتاً ثابتی دارد به حفظ و نگهداری آن کمک می کند. ممکن است بشنوید که مردم می گویند “یک دیوار داخلی را انتخاب کنید”. این به این دلیل است که دیوارهای داخلی نسبت به دیوارهای خارجی از نظر دما پایدارتر هستند.

دمای اتاق را یکنواخت نگه دارید

طبق گفته متخصصین پیانو، پیانو خود را در معرض تغییرات گرما و سرما قرار ندهید. از قرار دادن پیانو بر روی دیواری که رو به غرب است و در معرض دید قرار دارد خودداری کنید زیرا این دیوارها در تابستان گرم می شوند و می توانند باعث تغییرات دما شوند. توصیه میکنیم، پیانوی خود را دور از کولر، بخاری و شومینه نگه دارید.

 پیانوی خود را هیدراته نگه دارید

اگر پیانوی قدیمی‌تری دارید (که قبل از سال ۱۹۳۰ ساخته شده است)، ایده خوبی است که یک کاسه آب در کف پیانو قرار دهید تا آن را هیدراته نگه دارید. این به انبساط و انقباض اجزای چوبی پیانو کمک می کند. یک ظرف کوچک مارگارین عالی است. به طور منظم چک کنید و در صورت نیاز شارژ کنید.

پیانوی خود را به طور منظم کوک کنید

پیانوها باید به طور منظم کوک شوند – ما کوک سالانه را توسط یک تیونر حرفه ای پیانو توصیه می کنیم. اگر پیانو برای مدتی کوک نشده باشد، تیونر پیانو شما می‌تواند به شما در مورد نیازهای پیانویتان راهنمایی کند.

 گهگاهی پیانوی خود را تنظیم کنید

کلیدها، با گذشت زمان، تغییرات در عناصر چوب، پشم، نمد و پارچه می‌تواند بر احساس پیانوی شما برای نواختن و نحوه صدای آن تأثیر بگذارد. تنظیم، مانند یک سرویس عمیق برای پیانوی شماست.

به اجزای داخلی پیانو خود دست نزنید

اکشن، سیم‌ها، صفحه صدا و سایر اجزای داخلی باید به تکنسین پیانو واجد شرایط برای تمیز کردن و سرویس دهی شود. هیچ تعمیری را به تنهایی انجام ندهید، و در برابر اصرار های دیگران برای تمیز کردن داخل پیانوی خود مقاومت کنید.

پیانوی خود را به طور منظم بنوازید

از پیانو نواختن لذت بیشتری خواهید برد، و می توانید قبل از اینکه بعداً به مشکلات بزرگتر تبدیل شوند، متوجه مشکلات کوچکتر شوید. همچنین با تمرین منظم خیلی سریعتر به پتانسیل موسیقی خود دست خواهید یافت.

عدم قرار دادن هرگونه شی بر روی پیانو

یکی از اشتباهات رایجی که در نگهداری پیانو وجود دارد این است که برخی از افراد به پیانو خود به چشم یک وسیله‌ برای طراحی دکوراسیون منزل نگاه می‌کنند و از ‌آن به عنوان یک میز برای قرار دادن گلدان، قاب عکس و وسایل زینتی استفاده می‌کنند و موجب آسیب رساندن به آن می‌شوند. همانطور که می‌دانید بدنه پیانو از چوب ساخته شده است و قرار دادن این وسایل ممکن است باعث زخمی شدن، شکستگی و باد کردن چوب بدنه شود و به علت حالت ارتعاشی مشکلاتی را نیز در زمینه کیفیت صدا برای ساز شما ایجاد کند.

پیانو

نکته: قرار دادن اشیا سنگین ممکن است باعث افت صدای پیانو شود و یا صدای نابه‌هنجاری تولید کند.

چگونه از کیبورد پیانو مراقبت می کنید؟

تعمیر و نگهداری پیانو دیجیتال 

  • پیانو را نزدیک هیچ دری قرار ندهید
  • پیانو را نزدیک پنجره باز قرار ندهید
  • برای محافظت از پیانو خود از پوشش گرد و غبار استفاده کنید
  • پیانو را نزدیک قفسه قرار ندهید
  • نزدیک پیانو خود غذا یا نوشیدنی نخورید
  • قبل از شروع، دست های خود را بشویید

هر چند وقت یکبار باید پیانو را سرویس کرد؟

پیانو آکوستیک و دیجیتال باید حداقل چهار بار در سال اول، کوک شوند. پس از آن، به عنوان یک موضوع نگهداری استاندارد، یک پیانو باید حداقل دو بار در سال کوک شود.

سخن پایانی pianotanin

پس از خرید پیانو این نکات مراقبت از پیانو می تواند سال ها عمر، به پیانو شما و عمر آن، سال ها اضافه کند. توجه به این نکات، از هزینه هر گونه تعمیرات غیر ضروری جلوگیری می کند. تنظیم و سرویس منظم پیانو باعث میشود شما و خانوادتان از نواختن پیانو لذت ببرید. عمر پیانوی شما را افزایش می‌دهد.از آسیب‌های غیرضروری به ساز ارزشمندتان جلوگیری می‌کند.

سعی کنید تا حد امکان، ساز موردنظرتان را از فروشگاه‌های معتبری همچون طنین مهر خریداری کنید که بتوانید در صورت بروز هر مشکلی از مشاوره و راهنمایی کارشناسان و همچنین خدمات پس از فروش آن مجموعه بهره‌مند گردید و نگرانی خود را در زمینه خراب شدن پیانو و بروز مشکلات احتمالی به حداقل ممکن برسانید.طنین پیانو یک فروشگاه آنلاین ادوات موسیقی با چندین سال سابقه درخشان است که علاوه بر خرید حضوری، امکان خرید آنلاین را برای مشتریان عزیز خود فراهم کرده است تا بتوانند در کمترین زمان ممکن خرید خود را انجام دهند و در صورت نیاز به صورت تلفنی یا آنلاین از کارشناسان فروش مجموعه، مشاوره رایگان دریافت کنند. اگر صدای پیانو خفه می شود باید به فکر نگهداری اصولی از آن باشید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *