۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

یادگیری سریع پیانو

راهنمای یادگیری سریع پیانو

بسیاری از ما میخواهیم که در زمان بسیار کم به نتیجه ی خیلی خوبی دست پیدا کنیم. وقتی نوبت به یادگیری سریع پیانو می‌رسد، نکات کمی وجود دارد که باید آنها را در نظر داشته باشیم و مگر اینکه تلاش و تمرین زیادی برای قوی تر شدن و درک فنی خودتان انجام دهید، یادگیری خیلی سریع در نهایت می‌تواند موجب احساس لذت بردن کاذب و نواختن کلی و سطحی پیانو برای شما بشود که این امر باعث ضرر هایی برای شما می شود.

برای کسانی که به دنبال یادگیری سریع پیانو هستند، ما بهترین روش‌ها را برای یادگیری بهتر شما و همچنین چند نکته مهم که به شما برای استفاده حداکثری از زمان تمرین خود تجزیه و تحلیل و نکاتی مهم از این قبیل را گوش زد خواهیم کرد. در این مقاله قصد داریم یادگیری پیانو را در مدت زمان بسیار کوتاه به شما آموزش و در این باره گفت و گو کنیم.

مرحله اول یادگیری سریع پیانو

در مرحله اول، برای کمک به دید باز تر شما، مهم است که توجه داشته باشید که پیانو مهارتی است که سالیان سال برای کسب آن باید تلاش کنید و ممکن است زمان طولانی ای را برای کسب این مهارت طی کنید. برای یادگیری پیانو باید یک عمر کامل را به پای آن گذاشت اگر میخواهید  که واقعا در این زمینه هنرمند و صاحب مهارت بشوید؛ نباید در یاد گیری پیانو عجله کرد مگر اینکه بخواهید نتایج عجولانه ای داشته باشید. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که افراد با سرعت‌های مختلف و متفاوتی پیانو و مهارت آن را یاد می گیرند، برای برخی پیانو زدن شاید یه چیز عادی و طبیعی باشد، برای برخی دیگر ممکن است گاهی اوقات شبیه یک صدای واقعی و قابل لمس تر باشد.

هر دو خوب هستند، اما مهم است که یادگیری خود را با دیگران مقایسه نکنید و روش خود را برای یادگیری داشته باشید. این احتمال وجود دارد که اگر در حال خواندن این مقاله هستید، از پیشرفت خود راضی نیستید یا احساس می کنید می توانید کارهای بیشتری انجام دهید ولی انگار هیچ کاری از دست شما بر نمی آید. در اینجا چندین عامل وجود دارد که حتما قبل از شروع یادگیری پیانو باید آنها را درک کنید. این موارد در صورتی مهم هستند که در حین یادگیری پیانو از میزان زمانی که روی پیانو صرف می کنید و از وقت خود کاملا آگاه باشید. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید،

زمان

اولین (و محدود کننده ترین) عاملی که اکثر ما هنگام تلاش برای یادگیری پیانو با آن مواجه هستیم، زمان است. زمان یک عامل مهم در تجزیه و تحلیل موفقیت شما است، زیرا هر چه زمان بیشتری بتوانید سرمایه گذاری کنید، احتمال پیشرفت شما بیشتر می شود. بنابراین، برای یادگیری سریع پیانو، باید زمانی برای تمرین روزانه داشته باشید. حتی فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بهتر از هیچ است. بسیاری در دام فکر می‌افتند که باید ساعت‌ها هر روز تمرین کنید، اما این به احتمال زیاد برای یادگیری شما مضر است زیرا به خودتان استرس وارد می‌کنید زیرا باعث خستگی یا حتی آسیب به دستان شما میشود. هر روز مقدار مشخصی از زمان را مشخص کنید که اساساً آن را صرف تمرین پیانو کنید، این زمان می‌تواند به همان اندازه که دوست دارید کم یا زیاد باشد، اما در این مدت، اجازه نمی‌دهید که وقفه‌های بیرونی مانع انجام کار شما شوند. زمان هر تمرین پیانو را دقت نمایید که موجب خستگی شما نشود.

آهسته تمرین کنید

وقتی صحبت از یادگیری پیانو می شود، ضرب المثل “آهسته و پیوسته برنده مسابقه است.” را به یاد بیاورید. این یک اصل طلایی است که باید هنگام تمرین پیانو از آن پیروی کنید. بهترین روش یادگیری پیانو آکوستیک ، نواختن آهسته است. انگشتان شما باید با کلیدهای پیانو سازگاری داشته باشند و در اطراف آنها احساس راحتی کامل داشته باشید، فقط کلیدها را احساس کنید و آنها را جزئی از بدن خود در نظر بگیرید. فقط پس از دستیابی به دقت، در نواختن خود باید سرعت بیشتری را اضافه کنید.

داشتن ثبات

همانطور که گفته شد، زمانی که یادگیری مؤثرتر، سریع‌تر و رضایت‌بخش‌تر می‌شود، که ثبات وجود داشته باشد. بهتر است بگوییم ثبات کلید یادگیری است. در هر زمینه‌ای از زندگی، ثبات بهترین چیزی است که برای دیدن نتایج وجود دارد. ما به شدت توصیه می کنیم یک جدول زمانی برای تمرینات روزانه خود داشته باشید و تصمیم گیری را از تمرین خود خارج کنید. به جای اینکه فقط بگویید «بعد از شام یا کار کمی تمرین انجام می‌دهم»، زمانی را برای خود تعیین کنید: «بین ساعت ۶ تا ۶:۳۰ بعد از ظهر در حال تمرین هستم».

موقعیت و وضعیت بدن

انگشت گذاری صحیح و وضعیت مناسب بدن در نواختن پیانو فاکتور مهمی در حین تمرین است. به صفحه کلید خود تکیه نکنید، زیرا این می تواند باعث مشکلات ستون فقرات شود. گردن خود را با ستون فقرات خود هماهنگ کنید. سعی کنید دقت خود را توسعه دهید، هنگامی که با یک قطعه کاملا راحت شدید، ببینید آیا می توانید آن را با چشمان بسته خود نیز اجرا کنید. نکته مهم دیگری که بسیاری از پیانیست های مبتدی اشتباه می کنند این است که مچ دست خود را در هیچ نقطه ای قفل نکنید. در عوض، مچ دست را با انگشتان خود حرکت دهید. موقعیت بدنی هنگام نواختن پیانو بسیار مهم می باشد که موجب خستگی شما نشود.

انگشتان خود را صاف نکنید، بلکه آنها را خم کنید. همچنین مهم است که پاهای خود را روی زمین قرار دهید تا کل بدن شما متعادل بماند. تقویت انگشتان در نواختن پیانو باعث افزایش قدرت شما در نوازندگی می شود.

ترکیب را احساس کنید

افزودن احساسات و عواطف به آهنگ‌های خود راهی عالی برای احساس وابستگی بیشتر به آهنگ یا قطعه است. این یک روش عالی برای یادگیری سریع پیانو است. شما باید بر روی نت ها تمرکز کنید و صدای آن نت ها را هنگام نواختن موسیقی استنشاق کنید. اگر عاشق نواختن پیانو هستید یا پس زمینه موسیقی دارید، این می تواند برای شما آسان تر باشد.

روی نقاط ضعف خود کار کنید

بسیاری از کسانی که به دنبال یادگیری سریع پیانو هستند اغلب در دام نادیده گرفتن نقاط ضعف شما می افتند. اگر در تئوری شگفت انگیز نیستید، به جای نادیده گرفتن آنها باید وقت خود را صرف آن کنید! مهم است که قبل از اینکه تمرین کنید، نقاط ضعف خود را بشناسید، هیچ فایده ای ندارد چیزی را یاد بگیرید که قبلاً در آن مهارت دارید! شما باید تجزیه و تحلیل کنید که کدام قسمت ها برای شما دشوار است و کدام چیزها هنگام تمرین به شما زمان سختی می دهد. وقتی نقاط ضعف خود را بشناسید، آماده غلبه بر آن نقاط ضعف هستید. فقط نواختن آن نت‌ها را بارها و بارها تمرین کنید، و وقتی آنها را پایین بیاورید، احساس شیرین‌تری خواهید داشت.

از برنامه درسی استاندارد پیروی کنید

داشتن یک برنامه درسی برای دستیابی به یک هدف خاص بسیار مهم است. هر کتاب تئوری موسیقی را در طول یادگیری خود دنبال کنید. علاوه بر این، اگر احساس می‌کنید به آن‌ها نیاز دارید، می‌توانید کلاس‌های خصوصی را با یک مربی یا معلم ترتیب دهید. با تک تک انگشتان تمرین کنید تا حس کلیدها را به دست آورید. بهتر است ترکیب خود را به چند قسمت کوچک تقسیم کنید و آن قسمت ها را یکی یکی کار کنید. این به شما در یافتن اشتباهاتتان کمک می کند و به شما فرصتی می دهد که آن اشتباهات را اصلاح کنید.

استفاده از تکنولوژی

همانطور که دنیا در حال پیشرفت است، باید با سرعت دنیا بدوید. فناوری در هر زمینه ای از زندگی، جایگزین انسان ها شده است. ما می توانیم از اینترنت و سایر فناوری ها برای تقویت یادگیری خود استفاده کنیم. آموزش ها و برنامه های زیادی وجود دارد که به یادگیری موثرتر و سریع پیانو کمک می کند. علاوه بر این، می توانید از ابزارهای مدرن برای یادگیری پیانو نیز استفاده کنید.
چگونه می توانم نواختن پیانو را به خودم بیاموزم؟

شما می توانید به خودتان یاد بدهید که چگونه پیانو بیاموزید، همانطور که هر کسی می تواند پیانو را در این عصر مدرن بیاموزد و یادگیری آن کار سختی نیست. شما یک کتابخانه کامل از دانش را از طریق اینترنت در جیب خود دارید و میتوانید به راحتی تمامی مشکلات خود را در آن مطالعه و حل کنید. اگر نمی توانید معلمی را پیدا کنید که به شما در نواختن پیانو کمک کند، فقط کافیه با جستجو کردن در اینترنت به تمامی مطالبی که می خواهید دست پیدا کنید. هزاران آموزش برای کمک به شما در مورد آموختن پیانو در این فضا ها وجود دارد.

آیا امکان یادگیری سریع با زمان بسیار کوتاه پیانو وجود دارد؟

همه چیز ممکن است و هیچ کاری نشد ندارد اگر شجاعت کافی برای تلاش کردن را داشته باشید و با امید ادامه بدهید، با این حال پیانو یک تجربه یادگیری است و چیزی نیست که برای به دست آوردن مهارت آن عجله کنید. داشتن تجربه گذشته می تواند برای کسانی که بعد از مدتی مجدد به پیانو زدن باز می‌گردند مفید باشد، اما در نهایت پیانو بیشتر در مورد سفر است تا نتیجه نهایی. به جای این که فکر کنید “من باید پیانو را سریع یاد بگیرم”، امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا متوجه شوید که رویکرد بسیار بهتر این است که به جای آن فکر کنید “چگونه می توانم تمرین پیانو خود را کارآمدتر کنم؟” بنابراین کاهش سرعت و تلاش برای ایجاد درک عمیق تر از موسیقی و نت هایی که می نوازید مفید است. اما مهمتر از همه این است که از نواختن پیانو لذت ببرید!

سخن پایانی پیانو طنین

امیدواریم این راهنمای ساده به شما کمک کرده باشد تا کمی بیشتر در مورد پیانو آشنا شوید و درک اساسی بیشتری در مورد روشهای آموزش پیانو به شما داده باشد. البته جزئیات بسیار بیشتری وجود دارد که می‌توانیم آنها را پوشش دهیم. اگر سوالی در مورد پیانو دارید کارشناسان ما در فروشگاه طنین پیانو  اماده  پاسخگویی شما عزیزان هستند هستند.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *