۰۹۱۰۳۴۰۵۵۷۸

Pianotanin@yahoo

نکاتی قبل از شروع آموزش پیانو به کودکان

موفقیت در تحصیل و رسیدن به مراتب بالا معمولاً منجر به موفقیت بیشتر در زندگی بعدی می شود. اما همه یادگیری ها نباید در یک راستا و در یک مسیر قرار گیرند. برنامه هایی مانند کلاس‌های موسیقی و باشگاه‌ها به بچه‌ها کمک می‌کنند تا رشد کنند و از نظر شخصی، اجتماعی، فکری و به طرق دیگر بیاموزند و این چیزا باعث رشد مهارت و ذهن یک فرد میشود. زمانی که یک فرد در شروع کلاس های موسیقی جوان تر باشد، بیشتر می تواند ذهن خود را توسعه دهد و قدرت یادگیری و پردازش بیشتری را داردند. شروع زودهنگام آموزش پیانو با فرزندتان می تواند واقعاً برای او مفید باشد، اما آنها را فقط ثبت نام نکنید و به کلاس بفرستید. قبل از رفتن فرزندتان به اولین درس موسیقی، حتماً مراحل زیر را طی کنید و به آن خوب توجه کنید که بسیار نکات مهمی است. در این راه قیمت پیانو را می توانید از سایت پیانو طنین چک کنید و برای خرید اقدام نمایید.

خرید پیانو برای یک خانه

اولین قدم تهیه یک پیانو بسیار مناسب و نگهداری از آن است. خرید پیانو آکوستیک یا خرید پیانو دیجیتال بسیار انتخاب مهمی است که کدام پیانو را خریداری نمایید. در خانه تمرین را آسان می کند. هرچه تمرین برای کودک شما آسان تر باشد، احتمال اینکه کودک شما علاقمند به پیانو بشود و از یادگیری آن لذت ببرد بسیار بیشتر است. با یک پیانو، آنها می توانند آنچه را که می آموزند تمرین کنند و همچنین کمی سرگرم شوند.  پیانوهای آکوستیک فوق العاده هستند، اما گزینه های دیگر، از جمله پیانوهای دیجیتال، برای اشغال فضای کمتر در دسترس هستند پس در خرید پیانو بسیار کوشا باشید.

یک صندلی پیانو قابل تنظیم تهیه کنید

همانطور که داشتن پیانو در خانه تمرین موسیقی را آسان تر می کند، داشتن یک صندلی در ارتفاع مناسب نیز می تواند تفاوت زیادی در راحتی و یادگیری شما داشته باشد. اگر کودک شما مجبور است زور بزند و در وضعیت ناراحت کننده بنشیند، نواختن پیانو لذت بخش نخواهد بود و بسیار این قضیه ناراحت کننده است. یک مدفوع قابل تنظیم زمانی که کودک شما رشد می کند می تواند جابجا شود.پط در انتخاب صندلی بسیار سلیقه به خرج بدهید.

صندلی خوب پیانو برای کودکان

از موسیقی و آواز خواندن با فرزندتان لذت ببرید

مقداری موسیقی پیانو را برای نواختن برای فرزندتان انتخاب کنید تا او را در معرض امکانات اجرای پیانو قرار دهید این کار باعث میشود که فرزند شما در شرایط و جو پیانو قرار بگیرد که این کار باعث علاقمندی فرزند شما میشود. جلدهای پیانوی آهنگ های محبوب یا موسیقی پیانویی را که واقعاً از آنها لذت می برید پیدا کنید. مطمئن شوید که طیف وسیعی از موسیقی را ارائه می دهید، نه فقط انواعی که معمولاً دوست دارند به تنهایی به آن گوش دهند پس به این نکته توجه کنید. آواز خواندن را نیز در نظر بگیرید تا کودکان خود را در معرض بازی و موسیقی قرار دهید تا علاقه ی آن را بسنجید.

اجراها را با هم بررسی کنید

دیدن هنر در عمل می تواند انگیزه کودکان شما را برای نواختن پیانو دوچندان کند. رفتن به یک اجرای زنده یک سرمایه گذاری جدی برای علاقه فرزند شما و آینده رشد موسیقی او است و به رشد موسیقایی فرزند شما کمک میکند. اگر می خواهید چیزی کمی نزدیک تر به خانه داشته باشید، چند نوازنده پیانو حرفه ای، نیمه حرفه ای و آماتور در YouTube وجود دارد.

انتظارات روشنی را برای فرزندتان تعیین کنید

قبل از شروع آموزش پیانو، با آنها بنشینید و انتظارات مشترکی ایجاد کنید. زمانی از روز را برای تمرین تعیین کنید، سپس به آن زمان متعهد شوید. طول زمان لازم نیست آنقدر زیاد باشد. در عوض، هدف خود را با ثبات شروع کنید و به سمت جلسات طولانی تر حرکت کنید. زمان شروع یادگیری پیانو را حتما در نظر داشته باشید.

از خود بپرسید “آیا برای این کار وقت و انرژی دارم؟”

زمانی را فقط برای نواختن پیانو در نظر بگیرید. اگر شما و فرزندتان قبلاً رزرو شده‌اید، ممکن است مجبور شوید کار دیگری را کنار بگذارید تا نواختن پیانو را در برنامه‌های روزانه‌تان قرار دهید. تمرین روزانه مهم است. متعهد شدن به این روال همه چیز را در حفظ علاقه فرزندتان در یک بازه زمانی طولانی ایجاد می کند.

ابزار را به خوبی قرار دهید

هنگام انتخاب مکانی برای قرار دادن ساز، مطلقاً نباید ۱) آن را در جایی دور از سر راه/تنها یا ۲) جایی که تلویزیون قرار دارد قرار دهید. اگر کودک شما تمرین را با تنها بودن در یک گوشه تاریک برابری کند، کودک شما علاقه یا انگیزه کمی برای تمرین خواهد داشت.  در عین حال، تلاش برای تمرین در همان اتاق در حالی که تلویزیون روشن است، خسته کننده و بی سود خواهد بود.

پیانو را به بخشی از زندگی روزمره تبدیل کنید

در صورت امکان، ماه ها یا حتی سال ها قبل از شروع آموزش، پیانو را در خانه خود داشته باشید. این کار نه تنها باعث می‌شود پیانو بخشی از زندگی روزمره به نظر برسد، بلکه کودک شما را تشویق می‌کند تا در طول روز به تنهایی بیشتر کاوش کند.

پیانو برای کودکان

تشویق به اکتشاف

اجازه دهید کودکتان با پیانو بازی کند، شاید بتوانید با پیدا کردن کلیدهای سیاه و کلیدهای سفید، یک بازی بسازید، و توجه داشته باشید که چگونه کلیدهای سیاه در گروه های دو و سه نفره قرار می گیرند. با پدال ها بازی کنید و ببینید کدام یک باعث ماندگاری بیشتر صدا می شوند. «بازی آزاد» را تشویق کنید و از ساخته های کوچک فرزندتان تمجید کنید. راحت بودن با ساز قبل از شروع دروس رسمی، به کودک شما در امتحان چیزهای جدید و اعتماد به نفس می دهد، نه اینکه در چند هفته اول دروس شروع به کار کند!

مطمئن شوید که فرزندتان الفبای خود را می داند

از A تا G. و شاید دوباره. در درس اول (معمولاً) به این موضوع پرداخته نمی شود، اما اگر فرزندتان بفهمد که الفبای موسیقی A B C D E F G A B C D E F G A B و غیره است، حداقل نیمی از درس را ذخیره می کند و اگر فرزندتان بتواند از طریق آن حروف به عقب فکر کند، احتمالاً دو درس کامل دیگر را در طول سال اول ذخیره کرده اید. آیا می دانید که چگونه یادگیری پیانو را برای کودکان جذاب کنید؟

مهارت های جهت یابی

اطمینان حاصل کنید که کودک شما تفاوت بین سمت راست و چپ خود را می داند. این مسئله بزرگتر از شناخت دست راست از چپ است. آگاه بودن فرزندتان از این که می تواند یک عمل را در یک طرف بدن خود ایجاد کند و سپس آن عمل را در طرف دیگر منعکس کند، آگاهی فیزیکی- فضایی را ایجاد می کند که در یادگیری مهارت های جدید در صفحه کلید بسیار مفید خواهد بود. به این معنا که: تمرین پریدن به سمت چپ یا راست به کودک به او کمک می کند تا پیانیست موفقی شود. هر چیزی که از کودک بخواهد کارهایی را با بدن خود به صورت چپ و راست انجام دهد، پایه و اساس تسلط فیزیکی روی صفحه کلید را ایجاد می کند.

کوک کردن پیانو

اگر در منزل یک پیانوی آکوستیک دارید آن را کوک کنید. این کار هزینه بالایی دارد. اما اگر پیانو کوک نباشد، کودکان از نواختن آن لذتی نمی‌برند و باعث سرد شدن کودکان از نواختن پیانو می شود و همچنین شما نیز به همان اندازه از صدای آن بی‌بهره خواهید ماند.

فرم و آناتومی بدن چه تاثیری در فراگیری پیانو دارد؟

گاها برخی هنرجویان سوالاتی در مورد جنسیت، آناتومی بدن و … می پرسند و ممکن است برای شما عزیزان نیز این سوال پیش آمده باشد. هیچ کدام از این موارد محدودیتی برای یادگیری پیانو برای شما و یا فرزندان شما ایجاد نمی کنند. انگشتان کوتاه و یا خیلی کشیده، قد کوتاه و یا بلند، انگشتان ضعیف و یا بدن ورزیده، سن کم و یا خیلی زیاد هیچ کدام مانع یادگیری شما نخواهد بود. پس نگران نباشید.

همراهی والدین در مدت زمان آموزش

نکته ای که مربوط به خود شما بعنوان پدر و مادر کودک می شود و بهتر است که به آن توجه کنید این است که در واقع تا قبل از هشت سالگی و یا بیشتر در کنار کودکتان باشید، انتظار این است که شما نیز به همراه کودک (حتی بیشتر از او) روی تک تک درس ها وقت گذاشته و در تمام تمرینات او را همراهی کنید. در واقع میزان پشت کار و علاقه شما است که میزان پیشرفت و علاقه ی او را تعیین خواهد کرد. زمان آموزش پیانو را خیلی طولانی نکنید تا کودکان خسته نباشند.

چرا که در این سن و سال انتظار اینکه کودک از روی علاقه یا تعهد بخواهد تمرین ها را انجام دهد، انتظار زیادی است. بنابراین باید ببینید که آیا خود شما می توانید تا این حد به اینکار پایبند باشید یا نه چرا که یک شروع بد، ممکن است به این معنی باشد که کودک تا آخر عمرش علاقه ای به تکرار این تجربه نداشته باشد.

پیانو را از کجا آغاز کنیم؟

برای شروع یادگیری کودکان در پیانو بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 داشتن انگیزه

داشتن انگیزه بخش بسیار مهم در شروع یادگیری پیانو است. در آموزش پیانو انگیزه در الویت هر چیز دیگری قرار می گیرد و حتی استعداد در الویت دوم است زیرا اگر کسی استعداد داشته باشد ولی انگیزه ای برای آموزش پیانو نداشته باشد موفق نمی شود.

 خرید پیانو

شما باید با تحقیقات زیاد در زمینه موسیقی که می خواهید یاد بگیرید و یا فرزندتان میخواد یاد بگیرد، پیانو را خریداری کنید.

 پکیج آموزشی

تهیه ی یک پک آموزشی برای یاگیری اولیه با پیانو برای کسانی که زمان لازم برای رفتن به کلاس های آموزشی را ندارند مناسب است.

 زمان

از دیگر نکات مهم در آموزش و یادگیری پیانو داشتن زمان مناسب می باشد که آموختن پیانو مستلزم صرف وقت می باشد.

تلاش و تمرین مناسب

بدون تلاش و تمرین نمی توان پیانو را آموخت حتی اگر زیر نظر بهترین و با تجربه ترین استاد باشید. به این نکته توجه بسیاری داشته باشید که فرزندتان و یاد خود شمایی که میخواهید آموزش ببینید، آیا زمان و تلاش کافی را دارید؟ شرکت در کلاس آنلاین پیانو در صورت نداشتن وقت حضور در کلاس بی فایده است. جهت هر گونه سوال یا مشاوره با گالری بزرگ پیانو طنین در تماس باشید.

برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید
برای استعلام قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *